-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Ford viser ny Ka
Strategien "One Ford" innebærer at flest mulig modeller skal globaliseres. Nå får Brasil ansvar for konsernets nye småbil.
Dagens Ka kom på markedet i 2008, og deler mange komponenter og samlebånd med Fiat 500.
Den har aldri vært noen volumselger i Norge, hittil i år er det registrert 125 nye biler, omtrent 10 prosent av volumet Fiesta kan skilte med.
Nå viser Ford Brasil en modell de kaller Ka Concept, men når de samtidig sier at bilen KAN gå i produksjon allerede neste år, så gjør den nok det.
Viktig segment
Det såkalte sub-B-segmentet er stort i Brasil og flere andre raskt voksende markeder.
- Vi har en lang historie i Brasil, og har vært med på å bringe utvikling, arbeidsplasser og vekst til regionen, sa styreformann Bill Ford da han avduket konseptbilen.
- Som en del av vår globale vekststrategi er vi forpliktet til å bringe verdensklasse-produkter til Brasil og til å hjelpe regionen med å skape globale kjøretøy hele verden kan ha glede av.
Ford regner med at segmentet der Ka inngår vil utgjøre 6,2 millioner biler på verdensbasis i 2017, en vekst på hele 35 prosent fra 2012.
Påkostet
Ka Concept kan danne basis for Fords neste globale superkompakt. Den har ifølge selskapet egenskaper man normalt forbinder med større og dyrere biler, er utstyrt med effektive drivlinjer, har et rommelig interiør og plass til fem personer.
At den er «komfortabel for fem personer», som Ford påstår, tar vi med en stor klype salt. Vi snakker tross alt om en minibil.
Men vi tror dem når de lover å utstyre bilen med moderne teknologi, som docking for mobile enheter. Ford Sync tar seg av koblingen av din mobil via Bluetooth og varsler automatisk ved eventuelle uhell.
Mer praktisk
Det som nok er viktigere er at Ka Concept er utstyrt med fem dører, i motsetning til forgjengeren med tre dører. Det vil nok gjøre den mer aktuell som familiebil.
Konseptbilen er den andre globale modellen som er utviklet av Ford do Brazil, etter EcoSport som også står foran lansering på en rekke markeder.
Den blir viktig for å oppnå suksess i Syd-Amerika og store deler av Asia, markeder som til sammen vil utgjøre 44 prosent av det globale sub-B-segmentet i 2017.
Mye tyder altså på at en ny Ka finner veien til samlebåndet i løpet av nær fremtid. Men den blir nok viktigere for de nevnte kontinenter enn for Europa.