-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Pallplass – på den gamle
NTNU-studentene satset høyt i år. De skulle på pallen. Dit kom de også, men det var med den lite fancy fjorårsbilen det skjedde.
Vi har tidligere fortalt om NTNU-studentenes satsing på Shell Eco Maraton. De har i mange år deltatt i klassen som heter Urban Concept, der bilene ser ut som ordentlige biler, men krympet.
Den virkelig jålete klassen er jo den der deltakerne triller rundt banen i en banan og nærmest imiterer en perpetuum mobile - det er nesten så de produserer energi der de kjører.
I år stilte Trondheim for første gang med en virkelig avansert bil i Prototype-klassen. 30 kg. vekt forteller litt om at her hadde man jobbet avansert – både med konstruksjon og med materialer.
Bilen ble tidlig et midtpunkt i Rotterdam, der konkurransen fant sted over helgen, og ble valgt ut som en av to biler som skulle delta i en forhåndsparade. Allerede da dukket de første problemene opp – luft der det skulle være hydraulikk i bremsekretsen.
Problemer er til for å løses, og det som var av problemer ble løst såpass bra at man klarte å bedre kjørelengden med 100 km/kWh da siste forsøk ble kjørt i går.
Les også: Studenter på lekkert sparebluss
Det betyr at bilen føyk oppover resultatlisten, og endte på en syvende plass med 631 km/kWh. Allikevel et godt stykke unna vinneren, fra Graz, som klarte nesten 1.100 km på 1 kWh.
Gamle-bilen klarte seg mye bedre. Den luktet lenge på en andreplass, men noen software-hikk gjorde at den endte på tredje. Akkurat som i fjor.
Her ble resultatet 199 km/kWh mens vinneren fra Frankrike klarte 312 km. En virkelig klasseseier, sølvvinneren lå nemlig bare 20 km foran Trondheim
Disse tallene sier også litt om forskjellen på Urban Conceptbilene og de ekstreme dråpetellerne som stiller i Prototype-klassen.
Det er altså heldigvis lov med gjenbruk i disse løpene, og ingen er vel i tvil om at NTNU-sigaren skal nå minst like langt som Urban Concept-deltakeren for lengst har gjort.