-
DNB Finans AS:
Key account manager
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Nedtellingen er godt i gang
Her er en nærmest umaskert utgave Porsches kommende elbil knipset nær hovedkvarteret i Zuffenhausen.
Taycan skal presenteres i andre halvår, og alle solemerker indikerer at det vil skje på den store bilutstillingen i Frankfurt (IAA) i september. Da rekker den så vidt ut til forhandlerapparatet innen årsskiftet.
Det er ingen grunn til å tvile på at Taycan blir en ekte Porsche med de sportslige egenskaper som gjør deres biler så unike. Så å kalle den en konkurrent til Tesla Model S blir en smule misvisende, skjønt det fins jo ikke så mange andre sedaner å sammenligne den med.
Les også: Her er Porsches andre elbil
Det snakkes om en rekkevidde på over 500 WLTP-kilometer, 0-100 på 3,5 og 0-200 på under 12 sekunder.
Det mest spennende og banebrytende er likevel ladetiden. Porsche skal benytte et banebrytende 800 volt-system, i stedet for 400 V som benyttes i de fleste elbiler i dag. En stor fordel med dette er superrask lading – i løpet av et kvarter har du «fylt» batteriene til 80 prosent.
Dette krever selvsagt dedikerte ladestasjoner som er i stand til å levere strømmen så raskt – noe Porsche fronter sammen med flere andre produsenter gjennom Ionity-samarbeidet.
Prototypen på bildene er bare lett kamuflert slik at vi kan avsløre en del detaljer. Blant annet er både front- og baklyktene ukamuflert (selv om det er «faket» andre lykter rundt dem for å forvirre oss).
Vi ser at fronten, inkludert lyktene, er svært lik den vi ble kjent med gjennom Mission E Concept, og det er grunn til å anta at det vil gjelde resten av bilen også. Med unntak av dørene som her er konvensjonelle - ikke omvendt henglsede uten B-stolpe slik de var på konseptet. Trolig er det vi ser her en nær produksjonsklar modell.