-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Seat vil også på GTI-fest
Det årlige GTI-treffet i Wörthersee går av stabelen siste helgen i mai. Der vil også Seat være med på leken.
Det som startet som et treff for Golf GTI-entusiaster har etter hvert utviklet seg til en gedigen pr-jippo for VW-konsernet. Alle de fire store merkene i familien – Audi, Seat, Skoda og Volkswagen stiller med spennende biler – gjerne konstruert spesielt for dette arrangementet.
Vi har allerede fortalt at Audi viser A3 Clubsport Quattro Concept og Audi TT Quattro Sport Concept Show Car med solide muskler, og at Volkswagen ikke er stort snauere med sin 400-hesters spesial på Golf R.
Jubilerer
I dag avslører Seat at de også har lagd en egen kreasjon til treffet, så da er det vel bare å vente noen dager til før Skodas også er ute av boksen.
Seats bestselger er Ibiza, og i år runder den populære småbilen 30 år. Det er dette Seat ønsker å markere med sin Ibiza Cupster.
Bilen er basert på en Ibiza Cupra med 180-hesters 1.4 TSI-motor og kjapp DSG girkasse. Karosseriet er stort sett identisk med en vanlig Ibiza Cupra opp til vinduene, men derfra er alt endret.
Vind i håret
Taket er fjernet totalt – ikke en gang en kalesje er nevnt i Seats presentasjon av Cupster. Og det er sannelig ikke mye vinduer her heller – en liten, buet glasskjerm foran fører og passasjer, og sidevinduer som skrår nedover og blir helt borte i bakkant av kupeen.
Selv om det ikke ser slik ut, lover Seat at de to om bord er godt beskyttet, takket være seter som er senket med 80 mm sammenlignet med produksjonsbilen, kombinert med solide nakkestøtter bak fører og passasjer.
Så kan man jo lure på hvor mye man ser når man sitter så lavt.
Lakkfargen heter New Orange og er kombinert med grå og svart kontrastfarge og et minimalistisk interiør hentet fra racerbilene som deltar i Ibiza Trophy i flere europeiske land.
Nå skal man være forsiktig med å forhåndsdømme basert på to bilder og noen skisser, men jeg er ikke så sikker på om Seat vil høste stormende applaus for denne kreasjonen blant GTI-entusiastene.