-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
Sulland Auto Harstad:
Servicemarkedsleder
-
Fremtind:
Avdelingsleder Takst Motor
-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Toyota-sjef tar styringa
Vi har lenge gått og ventet på en ekte sportsbil fra Lexus. Nå tyder mye på at en lansering er nært forestående.
Vi har møtt Lexus LF-A som konseptbil på flere messer, både som coupé og i en nydelig roadster-innpakning. Vi har også presentert spionbilder av bilen under testing, og det er en ny dose slike vi byr på i denne omgangen.
Men vi kan også gi deg noen flere faktaopplysninger. For mens de fleste bruker Nürburgring som hemmelig testbase, gjør Lexus dette i full offentlighet. Under 24-timersløpet førstkommende helg, stiller de med to LF-A i tillegg til en løpsrigget IS-F.
Dekknavn
Riktignok heter teamet Gazoo Racing, men det er ingen tvil om at her er Toyotas egne folk sterkt engasjerte. Og det skyldes ikke minst at påtroppende styreformannen, Akiyo Toyoda (52) som er barnebarn av grunnleggeren, er svært racinginteressert. Så interessert at mye tyder på at han egenhendig kommer til å ratte bilen i 24-timersløpet.
En titt på den offisielle startlisten styrker mistanken. Der står nemlig psevdonymet Morizo oppført som sjåfør, både på Lexus LF-A og på IS-F. Toyota-presidenten har også ved tidligere anledninger deltatt i billøp, så det er i så fall ingen debutant vi får oppleve på den krevende Nordsløyfa. Og erfaring kan trengs, for denne klassiske banen er nådeløs.
Også i fjor deltok Lexus i 24-timersløpet. Se linker til konseptbilene.
Standard
Det sies at bilen som skal delta i 24-timersløpet er en mer eller mindre standard produksjonsbil med innmontert sikkerhetsutstyr. Skjønt produksjonsbil i vanlig forstand er det ikke snakk om – med en 5-liters V10 på drøye 500 hk og en årstakt på noen hundre, blir dette en sportsbil for spesielt interesserte som kan bla opp tilstrekkelig med cash.
Det er mange som har etterlyst en skikkelig sportsbil fra Toyota-konsernet etter at Supra forsvant. Enda verre ble det da også produksjonen av Celica og MR2 opphørte. Går det som entusiastene håper, vil en ny LF-A stå klar til Tokyo-utstillingen i oktober.