-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Her er Bentleys SUV
Luksusmerket i VW-familien, Bentley, har bestemt seg for å gi et tilbud til de mest kresne SUV-kundene i verden.
Det startet med at de viste frem den dramatiske konseptbilen EXP 9 F på Genève-utstillingen for to år siden, og selv om denne fikk mildt sagt blandet mottagelse, så har de drevet sine planer videre.
I fjor sommer bekreftet ledelsen at en Bentley SUV skulle realiseres, og i vår slapp de et første bilde av den kommende modellen, som avslørte at den heldigvis var mindre ekstrem i uttrykket enn EXP 9 F.
Selv om bilen er godt innpakket i plastkamuflasje kan vi se at den ser mer elegant ut enn konseptet. Våre kilder opplyser at den får et eksklusivt interiør utformet som en dobbel cockpit foran. Det luksuriøse fremheves gjennom utstrakt bruk av skinn, edeltre og metall.
Foreløpig er det ikke kjent hva modellen skal hete, men den skal bygges på VW-gruppens MLB-plattform som også skal benyttes for neste generasjon Audi Q7, VW Touareg og Porsche Cayenne.
Motoralternativene vil trolig bestå av Bentleys 4,0-liters twin turbo V8, og muligens også den kraftige 6,0-liters W12-motoren som brukes i de mest ekstreme modellene.
Bentley har antydet at deres SUV blir blant de raskeste på markedet, med en toppfart på rundt 200 miles (ca. 320 km/t).
Trolig skjer den offisielle lanseringen andre halvår 2015 mens bilen kommer på markedet i 2016, og etterfølges av en hybridmodell påfølgende år.
Det er ikke så vanskelig å tenke seg at de viktigste markedene vil ligge et stykke øst og syd for Bentleys hjemmemarked – Midtøsten og Kina vil nok ta unna en vesentlig del av det meget eksklusive opplaget.