-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Bakhjulsdrift i rallyløypa
Spesifikasjonene tyder på en ganske festlig Rallybil. Toyotas nye GT86 CS-R3 har bakhjulsdrift og Subaru-motor.
Etter lang tids fødselshjelp og drøyt et halvt år etter skjema, står nå Toyotas nye rallyvåpen klar foran kommende sesong. GT86 CS-R3 er navnet.
Den høres ut som den type moro som bringer oss tilbake til BDA-tiden – kanskje er det Toyotas suksess på drifting-scenen som har vært med på å bestemme spesifikasjonene.
Grunnlaget er selvfølgelig GT86, som har en liten Subaru-vri, motoren er nemlig den flate fireren på 2 liter.
Her gir den 232 hk (og 235 Nm ved 6.800 omdreininger!) og driver bakhjulene gjennom en sekstrinns Drenth-kasse via en diff med en mengde justeringsmuligheter.
Vekten er oppe på de 1050 kg som regelverket krever. Hvordan vekten er fordelt blir dermed en avgjørende detalj.
Toyota har jo en lang rallyhistorie med en mengde WRC-titler og fabrikktitler og noe sånt som 60 store seire – inntil de hele endte litt ugreit med et års utestengelse på grunn av noe juks med en innsugs-struper.
Nå skal de ikke starte på WRC-nivå med denne bilen - til det skal de benytte en Yaris - men egentlig sier homologerings-papirene fra FIA at dette er en bil som kan benyttes på alle nivåer.
Den er imidlertid beregnet for private kunder og blir solgt som kit for € 84.000.
De første øvelsene vil finne sted innenfor neste års tyske rallymesterskapet som en egen HJS R3 Trophy. 10 biler kommer til å delta der.
Hva som skjer utover det, eller etterpå, er det ikke sgt noe om. Men det er helt klart at Toyota igjen har store ambisjoner om å demonstrere hvor sportslige de er for flere enn de som bare følger Le Mans serien.
Ta en titt på videoen, så skjønner du at denne kan bli morsom: