-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Polestar puster på S60
Den er ennå ikke lansert, men i dag kan Polestar fortelle at de er klar med spesialtuning for Volvo S60.
Det er i samme gate som BMWs M Performance når Volvo i dag lanserer Polestar Engineered.
Volvo kjøpte for noen år siden selskapet som i årevis har bygget deres racerbiler, og vi vet at det skal komme en serie elbiler derfra, anført av den sporty hybriden Polestar 1.
Les også: Polestar snart i Norge
Nå forteller de om et tilbud relatert til Volvo S60 T8 Twin Engine. Bilen skal avdukes neste uke i forbindelse med den offisielle åpningen av Volvo-fabrikken i Charleston, South Carolina.
Fabrikken blir eneste produksjonssted for S60, og S60 blir Volvos første bil bygget i USA. Den nye sedanen forventes å ha sitt hovedmarked i USA og Kina.
Polestar-utgaven av S60 skal posisjoneres over Volvos R Design-utgaver, og det er i første omgang kun S60 T8 Twin Engine som tilbys. Men Polestar avslører at de fra neste år vil tilby spesialutgaver av både V60 og XC60 også.
Les vår prøvekjøring av Volvo V60
Polestar-tilbudet innbefatter egne lettmetall-felger som gir godt innsyn til gullfargede calipere – den nye spesialfargen som skal benyttes på Polestar Engineered komponenter.
Polestar emblemer, eksosrør i sort høyglans, og gylne setebelter er også blant spesialitetene. Sistnevnte sammen med caliperne må jo være midt i blinken for Kina.
Videre får man Brembo bremser med skiver og klosser som tåler ekstra påkjenninger. Öhlins leverer dempere som tillater et stivere oppsett av fjærer og dempere samtidig som komforten opprettholdes.
Designen av stabilisatorstag og støtdempere er for øvrig utformet tilsvarende løsningen på den heftige Polestar 1.
Polestar har også fintunet T8 motoren slik at den yter 415 hester og har et dreiemoment på 670 Newtonmeter. Originale data for S60 T9 Twin Engine i USA er 400 hk / 640 Nm. På tross av litt ekstra ytelse klarer de å opprettholde tallene for forbruk og ytelse.