-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Skreddersydd - del 2
Den norske favorittbilen krysset med SUV og gitt en smak av premium. Både Volkswagen Passat Alltrack og Peugeot 508 RXH går for borteseier.
- Innledning
Plassmessig scorer de to bilene ganske likt. Bagasjeplassen i 508 RXH er noe lavere som resultat av at batteri og elektromotoren befinner seg over bakakselen.
Er du avhengig av å trekke tilhenger, skal du merke deg en viktig ting. Mens Passaten kan trekke 2000 kilo, kan 508 RXH bare ta med seg 1100.
Landevei
Etter hvert som veiene blir smalere og underlaget mer rufsete begynner det å skille mer. En av fordelene man ofte oppnår ved å løfte en bil noen centimeter som produsentene har gjort i dette tilfellet, er lenger fjæringsvei med tilhørende bedre komfort.
508 RXH oppleves som mer komfortabel. Ujevnhetene absorberes på en måte som nesten får deg til å lure på om de har kikket søsterselskapet Citroën grundig i kortene. Basert på disse erfaringene er det lett å anta at franskmannen ikke skulle like svingete veier like godt som tyskeren, men det slår ikke til.
Hyttetur
For å gi bilene en skikkelig utfordring lot vi dem først gå noen mil på tøff grusvei mellom Nord-Odal og Solør før vi loset dem inn i den flott terrengløypa til Norsk Trafikksenter ved Vålerbanen. Grusveien gjennom skogen understreket opplevelsen vi hadde på rufsete landevei.
Vi var i utgangspunktet litt skeptiske til hvor godt firehjulsdriftsystemet til Peugeot ville fungere når det ble utsatt for tøff påkjenning. Derfor prøver vi oss på å forsere de bratteste bakkene, inkludert øvelsen ved å stoppe midt i bakken og kjøre videre. Vi klatrer også rundt svinger der bilen vipper med bare to hjul i bakken, og selv dette håndterer de to uten store protester.
LES VIDERE:
Del 1
Vårt valg
Testvurdering og poeng Peugeot 508 RXH
Testvurdering og poeng Volkswagen Passat Alltrack