-
Bruktbilselger
Møller Bil AS
-
Servicetekniker med salgsteft
Flex1one AS
-
Driftsansvarlig
Atracco Agder
-
Selger
Renault Trucks
-
Bilkontrollør
NAF Senter Sandvika
-
Direktør
Bilimportørenes Landsforening
-
Biltester
NAF Senter Mosjøen
-
Bilkontrollør
NAF Senter Levanger
-
Billakkerer
Møller Bil Skadesenter Romerike
-
Senterleder
NAF Senter Kongsberg
-
Kundemottaker
NAF Senter Oslo
-
Kundemottaker
NAF Senter Hamar
-
Dekkmontør/Hjulutruster
DekkCenteret Oslo AS
-
Bilselger brukt/pre-owned
Formula Automobile Norge AS
-
Delemedarbeider
Nellemann Machinery AS
-
Servicemarkedssjef
Nellemann Machinery AS
-
Tekniker Bentley
XPND Automotive AS
-
Mekaniker
NAF Senter Molde
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Trondheim
-
Bilselger
Berg Auto AS
-
Bilmekaniker
Motorpool Handel AS
-
Delelagermedarbeider
Motorpool Handel AS
-
Servicetekniker
Preqas AS
-
Frontsjef og nyhetsreporter
Bilforlaget AS
Aktiv 5-serie
BMW skal offisielt lansere sin nye 5-serie i Genève. Men de viser også en konseptbil med hybrid drivlinje.
Det er en stund siden vi kjørte den nye 5-serien første gang, og de første bilene kjører allerede rundt på norske skilter. Likevel skjer den offisielle verdenslanseringen på Genève-utstillingen denne uken.
LES MER: Perfeksjonert 5-serie
Sammen med produksjonsmodellen viser BMW også en konseptbil – 5-serie ActiveHybrid. Den følger etter X6 og 7-serie som også er lansert i hybridutgaver, og trolig kommer den spesielle 5-serien på markedet i 2011.
LES OGSÅ: Aktive hybrider fra BMW
5-serien kombinerer den populære treliters rekkesekseren med twin turbo på 306 hk med en elmotor. Sistnevnte er integrert i den 8-trinns automatkassa og byr på 40 kW – eller 54 hk.
Dermed kan bilen kjøres rent elektrisk og helt utslippsfritt i begrenset hastighet over kortere avstander. Dessuten kan elmotoren levere strøm til utstyr som bilens klimaanlegg når den står stille.
BMW er foreløpig sparsomme med opplysninger, men antyder at 5-serie ActiveHyrbid har et forbruk som ligger ca 10 prosent under en tilsvarende bil med vanlig bensinmotor. Dermed bør man kunne skilte med et CO2-utslipp på under 200 g/km. Det er svært bra for en bil med slike ytelser.