-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Fiat 500 Cabrio er offisiell
Fiat har sluppet de første offisielle bilder av sin nye 500C. Men vi kan også by på noen ferske spionbilder.
Vi har vist spionbilder og manipulerte illustrasjoner av denne modellen tidligere, men nå er den altså offisiell fra Fiat. Skjønt i levende live får først de som besøker Genève-utstillingen i begynnelsen av mars se den, og dermed kan nok de første kundene sette seg bak rattet i sin nye Fiat 500C før sommeren.
Som vi har fortalt er det ikke en cabriolet i tradisjonell forstand Fiat nå presenterer, men snarere en ganske konvensjonell 500 der ståltaket er erstattet med et sammenleggbart stofftak. Dette kjøres elektrisk av og på og kan leveres i tre forskjellige farger – elfenben, rødt eller sort.
Og når vi først er inne på farger, så kommer det to spesielle lakkfarger til lanseringen av 500C – perlerød og en spesiell varm grå.
Samme lest
Målene er de samme som for en vanlig Fiat 500 – 3,55 x 1,65 x 1,49 meter.
Det gjelder også drivlinjene hvor du kan velge mellom en 1,3-liters dieselmotor på 75 hk og bensinmotorer på 1,2 liter / 69 hk eller 1,4 liter / 100 hk. Alle leveres med 5-trinns manuell gearkasse som standard, men bensinutgavene kan også kombineres med robotisert Dualogic transmisjon.
For at du skal få se bilen i litt flere vinkler enn du gjør på de offisielle bildene, bringer vi noen ferske spionbilder fra Carparazzi av en umaskert modell.
Mye maskering er det heller ikke på den ansiktsløftede Grande Punto-modellen som er knipset i det nordlige Skandinavia. Det tyder på at modellen som er så populær på hjemmebane får en lettere retusj i fronten, men bildene avslører ingen endringer bak. Hva som skjuler seg under panseret er usikkert, men stopp/start er nok en av egenskapene som vil tilbys.
Dermed skal Grande Punto seile videre inntil en helt ny modell ser dagens lys – trolig i 2012.