-
Prosjektleder
RSA Bil Drammen
-
Avdelingsleder
Etac Bil AS:
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
Customer success – kundekonsulent
DRIVE MOBILITY AS
-
Bilselger
Kverneland Bil AS
-
Driftsleder Bilskade
Birger N. Haug AS avd Oslo
-
Mekaniker
Herøy Bil & Maskin AS
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Bilskadereparatør
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Teamleder
Birger N. Haug AS avd Oslo
-
Nyhetsredaktør/frontsjef og nyhetsreporter
Bilforlaget AS
-
Tekniker/Mekaniker
Møller Bil Skadesenter Romerike
-
Bilskadereparatør
Møller Bil Skadesenter Romerike
-
Bilmekaniker
Nes Bilelektro AS
-
Inne Tekniker
NDS Group AS
-
Tekniker
Toyota Sør AS
-
Bilmekaniker
Toyota Romerike AS
-
Kunderådgiver
Toyota Romerike AS
-
Kundevert
Toyota Østfold AS
-
Kunderådgiver
Toyota Asker og Bærum AS
Design og muskler
Lexus bruker Detroit-utstillingen neste uke til å avduke RC Coupé i F-versjon. Muskelbilen får en design som står i stil med ytelsene.
Vi møtte den nye RC coupéen på bilutstillingen i Tokyo sist høst. Der sto den utstilt som RC 350 med 3,5-liters bensinmotor og som RC 300 h med hybrid drivlinje.
Men i Detroit demonstrerer Lexus at de også har planer om å lage en muskelbil basert på nye RC. Under panseret i RC F sitter nemlig en femliters V8 med over 450 hestekrefter.
Gjennomtenkt
Ifølge Lexus er dette deres kraftigste V8 noensinne, og for å utnytte kreftene maksimalt, har de tatt grep for å perfeksjonere aerodynamikk og kjøreegenskaper.
Og selvsagt skal man friste potensielle kunder med et lekkert utseende som er krydret med detaljer i karbon, bredere hjul, store luftinntak og elegante felger med brede dekk.
Spindelvevgrillen, som har blitt et kjennemerke for Lexus de senere årene, er selvsagt på plass. Fronten har store luftinntak, og det sitter et scoop på panseret. Bak forskjermene er det ventiler som slipper ut varme fra motor og bremser.
Aktiv spoiler
På bagasjeromslokket sitter en aktiv hekkspoiler som løfter seg i hastigheter over 80 km/t og forsvinner igjen ved 40 km/t.
Interiøret er unikt i RC F. Her finner vi gode seter, ratt og pedaler i sportslig utførelse. Instrumentpanelet er dominert av det sentrale instrumentet som er digitalt og sjalter mellom ulike visninger etter hvilket av de fire kjøremodiene som er valgt.
Lexus RC F med den kraftige V8-motoren blir nok et eksklusivt syn på norske veier, men hybrid-utgaven kan bli interessant.
SE FLERE DETALJER PÅ VIDEO: