-
Daglig leder
Møller Bil Øst AS
-
Avdelingsleder/Teknisk leder
Last og Tank AS
-
Selger
NDS-Group AS
-
Account Manager
Arval AS
-
Daglig leder
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Økonomi- og administrasjonsansvarlig
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Kundeansvarlig/Key Account Manager
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Bilansvarlig
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Senterleder
NAF senter Stavanger
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
Økt rekkevidde for Audis ladbare
Audi lanserer nå en kraftigere batteripakke i Q5, A6 og A7. Resultatet er lengre elektrisk rekkevidde.
Batteripakken i de tre modellene får bruttokapasiteten økt fra 14,1 til 17,9 kWt, noe som gir bilene en elektrisk rekkevidde på inntil 73 kilometer (A6 sedan 50 TFSI e) basert på WLTP-syklusen.
Bilene har en ombordlader med kapasitet på 7,4 kW slik at de kan fullades på rundt to og en halv time fra en dedikert ladeboks.
Selv om batteriet har større kapasitet er ikke de fysiske målene endret, så bagasjerommet har identiske mål som tidligere – hvilket innebærer 405 liter for en A6 Avant og 465 liter for en Q5. For A6 innebærer det en reduksjon på 160 liter sammenlignet med fossilutgavene.
Nye A6 Avant 50 TFSI e har en samlet effekt på 299 hestekrefter og maks dreiemoment på 450 Newtonmeter og kombinerer en 2-liters bensinmotor med en elmotor på 105 kW.
Alle bilene har en ny kjøremodus som gjør at du kan lade batteriet fra forbrenningsmotoren i de tilfeller du skal inn i en utslippsfri sone hvor du må kjøre elektrisk.
Q5, A6 Sedan og A7 Sportback er som før tilgjengelige i to styrkegrader – som 55 TFSI e med 357 hk og som 50 TFSI e med 299 hk. Begge kombinerer en 2-liters TFSI-motor med en elmotor som sitter integrert i den 7-trinns S tronic girkassen.
I tillegg til disse modellene har Audi ladbare hybrider basert på A3, Q3, Q7, Q8 og A8, så plug-in-familien begynner å bli ganske omfangsrik.