-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Werksta Norge AS:
Regionleder
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Henning Solberg vant Rally Finnskog
Henning Solberg og hans kartleser Cato Menkerud ble suverene vinnere i Rally Finnskog Norway. Med sin Toyota Corolla WRC var de over tre minutter foran Kristian Kolberg/Kjell Pettersen som knep andreplassen helt mot slutten av løpet.
-Jeg er kjempefornøyd, men det har vært et hardt løp. Været i går kveld var forferdelig, og også i dag synes jeg veiene var for dårlig brøytet, mente Henning Solberg som tok sin tredje seier på fire år i det norske EM-løpet. Uten utenlandsk konkurranse er han helt suveren, og nå begynner han også selv å mangle motivasjon.
-Det er klart det er morsomt å vinne, men det hadde vært mer motiverende om det hadde vært litt hardere konkurranse, sier Henning Solberg som har vunnet samtlige tre NM-runder i år, og som dermed er på god vei mot sin fjerde strake NM-tittel. Han kjørte også inn til en sterk 12. plass i det svenske VM-rally tidligere i vinter. Og det er ut i verden han helst vil.
-Akkurat nå vet jeg ikke noe om når jeg kjører neste løp. Det er fire måneder til neste NM-runde, og hva jeg gjør før det vet jeg ikke. Jeg håper det blir en VM-start igjen, sier Henning Solberg, storbror til Subaru-føreren Petter Solberg.
Kampen om andreplassen i løpet ble hard mellom de to Oslo-førerne Kristian Kolberg og Valter Chr. Jensen. Jensen lå på 2.plass etter første dags kjøring, men måtte til slutt se seg slått med 8,5 sekunder av Kristian Kolberg.
I klassen for de mindre trimmede bilene, gruppe N, ble det svensk seier til Jonas Kruse i Subaru. Men han måtte slite hardt for å sikre seg seieren foran hjemmefavoritten Rune A. Dalsjø. Først på den nest siste av de 15 fartsetappene gikk Kruse forbi Dalsjø, og i mål var det kun 20,3 sekunder mellom dem.
Det nasjonale løpet Rally Finnskog ble vunnet av Stian Håre fra Modum i en Volvo 240. Han ledet løpet fra den tredje fartsetappen på fredag kveld, og var 1 minutt og 41 sekunder foran Ole Morten Korsmo fra Kongsvinger tilslutt. Ståle Gjørstad fra Asker kjørte inn til 3.plass.
Værmessig ble det enorme kontraster under helgens EM-rally på Finnskogen. På fredag kveld var det tett snødrev og utrolig vanskelige forhold. I dag var det blå himmel, sol og flotte forhold under løpet.