Billigere forsikring på 307?

De første Peugeot 307 er allerede på plass hos norske forhandlere. Bilen er oppbygget på en så fornuftig måte at i Tyskland blir den gunstigere enn andre i klassen å forsikre.

Publisert

Peugeot tar denne testen så alvorlig at de har konstruert 307 med tanke på hvilke smitteeffekter premiereduksjonen til Allianz kan ha på det europeiske skadeforsikringsmarkedet. Resultatet er oppsiktsvekkende: sammenlignet med forgjengeren 306 kan reparasjonstiden foran reduseres med opptil 75% og bak med hele 80%. Musikk i ørene til de som lever av forsikring.

Dette har vært mulig ved at karosseriburet ved hjelp av tykkere profiler og sveisepunkter har blitt enda mer bur, samtidig som buffersonen i frontvangene er flyttet nærmere snuten. Skjermene er av komposittmateriale og festet med sikringsskruer som ryker på en slik måte at skjermene spretter av i ett stykke. Lyktefestene er lett reparerbare, og ved moderate støt svinger lyktene uskadde til siden.

Vi er spente om den norske importøren, Bertel O. Steen, greier å påvirke våre forsikringsselskap til å se de samme fordeler som tyskerne gjør.

Powered by Labrador CMS