-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Trippelturbo for ny M3
Det er minst et år til den kommer på markedet, men BMW er allerede godt i gang med testingen av neste generasjon M3.
BMW går skrittvis ved lanseringen av nye modeller. Nå som vi har fått de første eksemplarene av nye 3-serie sedan til Norge, står stasjonsvognen for tur. Den skal avdukes i Genève til uka.
Og så vil de andre karosseriformene, coupé og cabriolet, komme suksessivt, men trolig under den nye betegnelsen BMW 4-serie. I så fall blir nok toppmodellene døpt M4 i stedet for M3.
Dermed kan modellen våre spionfotografer har fanget inn her, sedanen, være den eneste modellen som bærer det stolte M3-navnet videre. Hvis da ikke BMW bestemmer seg for å lage en M3 stasjonsvogn for første gang.
Sluker mindre, yter mer
Selvsagt er det fokus på forbruk og ytelser, også i BMWs M-modeller. Mens BMW ved forrige generasjonsskifte gikk opp fra seks sylindre i rekke til åtte i V-form, går de nå tilbake til den originale oppskriften med seks igjen.
Trolig vil de anvende en 3,3-liters rekkesekser med tre turboer som pumper ut rundt 450 hester og har et dreiemoment på drøye 500 Nm over et stort register.
Vi blir heller ikke overrasket om forbruk og utslipp reduseres til under literen på mila – det betyr i så fall et kutt på opp mot 20 prosent fra dagens.
Aerodynamikk, stilige detaljer, fete hjul og grom låt er alltid en del av M-oppskriften. Og folkene hos M Sport gjør nok også sitt ytterste for å spare noen gram her og der.
Om et år vet vi nok mer om 3- og 4-serie, men i første runde kan vi se frem til ny stasjonsvogn neste uke.