-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
En utrolig historie
Når Takuma Sato mot slutten av Canada Grand Prix i 2007 i en undermotorisert, underutviklet, nesten konkurs, Super Aguri passerer Fernando Alonso i McLaren i kampen om sjetteplassen, fikk alle en smak av hva Minardi-tilhengere har levd for i mange år.


På tross av beskjedne resultater, hadde Minardi mange trofaste tilhengere
Simon Vingar som har skrevet Forza Minardi kommer ut av skapet allerede i begynnelsen av boka – en ekte Minardi-fan.
Historien om Minari er på mange måter en fortelling om hvordan Formel 1 har gått fra å være en sport til nesten utelukkende å handle om penger. Teamsjef Paul Stoddart var i mange år en verdig og svært nødvendig motvekt til FIA-president Max Mosley og Mr. Formel 1 personlig, Bernie Ecclestone.
De første kapitlene kunne kanskje vært enda litt mer detaljerte for å sette litt av bakgrunnen for teamet og hva som gjorde at Minardi ble slik det ble. Etter hvert som du leser deg gjennom boka er det imidlertid vanskelig å ikke bli utrolig fascinert over hvor viktig Minardi har vært for mange av de førerne vi kjenner fra de siste årene i Formel 1.
Faktisk er historien om Minardi nestet et slags hvem er hvem i formel 1. Førere som Pierluigi Martini, Andrea de Cesaris, Alessandro Nannini, Roberto Moreno, Christian Fittipaldi, Alex Zanardi, Fabrizio Barbazza, Michele Alboreto, Pedro Lamy, Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli, Fernando Alonso, Mark Weber, Anthony Davidson, Justin Wilson, Jos Verstappen, Christijan Albers, og Robert Doornbos har alle bygget opp en karriere ved hjelp av Minardi. Nesten like fascinerende er oversikten over førere som aldri burde fått satt baken sin i en Formel 1-bil.
Minardi holder den utrolige rekorden på 340 kvalifiseringer uten å ta pole position, men likevel viste Minardi oss hvorfor vi faktisk elsker Formel 1.
FORZA MINARDI!
Fakta:
Tittel: Forza Minardi!
Forfatter: Simon Vigar
Omfang: 250mm x 250mm. 160 sider. 145 fargebilder.
ISBN: 978-1-84584-160-7
Utgiver: Veloce Publishing
Mer om boka: http://www.veloce.co.uk/shop/products/productDetail.php?prod_id=v4160&prod_group=Cars%20Vans%20&%20Trucks&