-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Q60 løfter Infiniti
Når Infiniti nå redesigner Q60 betyr det et definitivt brudd med fortiden.
– Med Q60 er vi tilbake i sportscoupé-segmentet, sa Randy Parker, visepresident for Infiniti Americas, under lanseringen av bilen på Detroit Auto Show. Infiniti er siden 1989 Nissans forlengede arm for å fange dem som søker premium bilopplevelse.
Selv om det ruller en håndfull privatimporterte Infiniti-modeller i Norge, er merket for de fleste ganske ukjent. Av de tre japanske premium-merkene er det kun Lexus som til nå har kastet markedsføringskroner etter kresne, europeiske bilkjøpere.
Sprer seg
Nå vil også Infiniti ha en bit av den kaken og starter forsiktig opp i noen europeiske land med den lille crossover-lignende SUV-en QX30.
Bilen har plattformen til Mercedes A-klasse i bunnen som en del av samarbeidet mellom Daimler og alliansen Renault-Nissan. Norge står enn så lenge ikke på Infinitis salgskart, men det vil ventelig endres når merket er tydeligere etablert i Europa.
For Infiniti betyr Q60 også det endelige G-oodbye med G-serien, og i dette tilfellet G37 med historie tilbake til 2008.
Bilen flyttes over på den langt mer sofistikerte plattformen til Q50, Infinitis bestselger. Med Q60 sies det også takk og farvel til manuelt gir, heretter gjelder kun sjutrinns automatgir i en bil som er lavere og bredere enn forgjengeren.
Fire og seks
For å gi kraft til det sportslige ytre begynner motorprogrammet på en to liters firer med turbo og 208 hk i effekt. Deretter stiger programmet bratt til en ny twinturbo V6-motor, 3,0 liter og 300 hk, alternativt 400 hk. Q60 trekker normalt på bakhjulene, men blir også å få kjøpt med 4x4.
215.250 biler og ny salgsrekord ble Infinitis fasit for 2015. Av disse havnet 133.500 på amerikansk jord, en økning på 13,8 prosent fra året før, ifølge tall fra Automotive News.
Selv med størst vekst i USA i fjor av de tre Japan-baserte premium bilmerkene, er likevel Infiniti fortsatt et lite merke som rykker stadig nærmere erke-amerikanske Cadillac i størrelse. 42.000 biler skiller oppover, mens Lincoln befinner seg 32.000 biler bak.