-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Commercial Incentive Manager
-
Møller Bil Minde:
Kundemottaker
-
Bilia Norge:
Plassjef, Bilia Insignia Bergen
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Eight Amcars Club
Amcar-opplevelser ved Sørumsand
Det er egentlig ganske utrolig at de har kommet til mål med ungdomssenter, kompetanse-senter, utstillingssenter og mye annet, Bilkultur-folket på Sørumsand. Nå inviterer de til åpning av et virkelig opplevelses-senter.
Sannsynligvis er det bare Jack Tveter som ikke syns det er overveldende og utrolig at de har kommet så langt at de har kunnet åpne eget anlegg med en fantastisk samling gamle biler.
Det har vært en usannsynlig historie mot alle odds de siste fire år, etter at planene ble konkretisert. Det har vært en kjempeinnsats først og fremst fra medlemmene av Eight Amcars Club, som den heter, men også fra offentlige myndigheter og fra banker og andre institusjoner.
Men Jack Tveter (til venstre på bildet), ildsjel i klubben i de snart 50 år den har eksistert, har vel egentlig aldri tvilt på at det skulle ende slik. Dette har han sanndrømt om i mange år.
Klubbens navn kom av at de opprinnelige medlemmene syntes det ble for stor oppmerksomhet rundt Ford-, GM- og Mopar-produktene og ville også bevare gamle storheter som Kaiser og Packard og Studebaker og Hudson.
Det ble åtte andre merker da de telte opp – etter det har det dukket opp flere andre, men navnet består.
Dette betyr jo også at de bevarer en del av bilhistorien som ikke er så godt belyst, og der har de også gjort en utrolig innsats. For nesten fem år siden ga de ut en 2 kilos kjempebok som omhandlet alle de nesten 400 bilene til de 139 medlemmene som fantes da.
Mange av de bilene, og de historiene, møter du i det nye anlegget som åpner lørdag kl. 11. Det blir et tett program hele dagen, som avsluttes med skikkelig rockabilly. Fat Fred & the Possumhunters går på kl. 19.00.
Dagen etter åpner dørene kl. 12.00, og da har også den strøkne Dineren åpnet.
BilNorge.no kommer selvfølgelig tilbake til eventyret når den første støyen har lagt seg.
Her finner du helgens program.