-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Ford lager nytt våpen for politiet
Vi fikk et vagt hint fra Ford om en ny politibil for et par måneder siden. Nå har vi flere detaljer.
Denne meldingen har overhodet ingen relevans for Norge, men vi vet mange av dere deler vår interesse for amerikanske politibiler. Og hvis du ikke er interessert kan du jo bare la være å lese saken.
Pressemeldingen som fulgte med bildet øverst i saken var nokså intetsigende, men nylig ramlet det inn ferske spionbilder av en nærmest umaskert bil som kjører rundt i Dearborn, ved Fords hovedkvarter.
Selv om kamuflasjen er psykedelisk, er den så tynn at den overlater lite til fantasien. Og så har Ford i tillegg vært så hensynsfulle at de har skrevet med store bokstaver på bilen hvilken oppgave den er tiltenkt.
Ford kommuniserte i juni at salget av Ford Police Interceptor Utility var opp fem prosent fra i fjor etter fem år med jevn vekst, og at modellen nå utgjør hele 65 prosent av det store amerikanske politibil-markedet.
Der er det mange som slåss om beinet. Muligens er det profitabelt å selge politibiler, men jeg har min tvil når konkurransen er så stor. Sannsynligvis er det PR-effekten som veier tyngst her.
Les også: Ford med nytt sheriff-segment
Ford er uansett i ferd med å utvikle sin nye Interceptor Utility med hybrid drivlinje, og den skal bli vesentlig mer attraktiv enn den utgående modellen.
Ford argumenterer med raskere akselerasjon, høyere toppfart og hele 40 prosent bedre drivstofføkonomi enn den utgående modellen med V6.
Den nye Police Interceptor Utility har meget avansert kollisjonsbeskyttelse som skal fungere godt selv i høye hastigheter for å redusere et høyt antall dødsulykker blant politifolk.
Designmessig vil den nye politi-SUV-en skille seg lite ut fra forgjengeren. Fronten får et mer truende inntrykk så de som forfølges skal bli enda mer skremt når den dukker opp i bakspeilet.