-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
Inifiniti nærmere Eau Rouge
I Detroit viste Infiniti sin spenstige Eau Rouge Concept. Den var i Genève også, og virker stadig mer realistisk.
- Vi fikk så positiv respons i Detroit, at vi bestemte oss for å bygge en motor for bruk i Q50 Eau Rouge, slik at den kan både ses og høres i Genève, sa Johan de Nyschen, toppsjefen for Infiniti da han presenterte bilen i Genève.
- En bil med et så heftig utseende fortjener en drivlinje som står i stil, så vi har installert en twinturboladet V6 i kombinasjon med en 7-trinns automatkasse. Kreftene fordeles 50:50 mellom akslene.
Motoren har et slagvolum på 3799 ccm, yter 568 hestekrefter og har et dreiemoment på 600 Newtonmeter. Den skal gjøre null til hundre på rundt fire sekunder og ha en toppfart på 290 km/t.
Nå gir Infiniti oss den vanlige leksa om at det ikke er tatt stilling til om bilen skal realiseres, men de viser i alle fall at de tenker i slike baner.
Foreløpig har Infinitis innsats i Europa vært svært lite synlig, noe som blant annet skyldes at motorene de har er tilpasset amerikansk smak.
I Genève kunne de imidlertid fortelle at en 2,0-liters turbomotor var klar for Q50. Den har 214 hk og 320 Nm og skal drive bakhjulene gjennom en 7-trinns automatkasse. Motoren kommer til Kina i vår og til Europa i løpet av høsten.
Vi vil nok også få dieselalternativer på programmet når Infiniti satser hardere på Europa, med en ny, britiskprodusert modell basert på Q30 Concept.