-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Team Verksted AS:
Formann
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Deler og Tilbehør:
Koordinator dekk og felg - RSA Deler og Tilbehør
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Terrengbil fra Volkswagen
Dersom Volkswagen realiserer denne får de en utfordrer til modeller som Defender og Wrangler. Men foreløpig er det lite som tyder på at den skal bygges.
Denne saken dukket først opp i AutoBild for et års tid siden. De hadde formodentlig fått informasjon om et hemmelig VW-prosjekt via strategisjef Michael Jost, omtalt som høyre hånd til konsernsjef Diess.
Det tyske magasinet publiserte også noen skisser av så vel eksteriør som interiør av bilen med kodenavn T-Rug.
Bilen er tiltenkt i to lengder, hvor den korte med tre dører har en lengde på 4,5 meter og storebror med fem dører er rundt 4,85 meter. Dette er jo en kjent oppskrift fra både Land Rover og Jeep for deres mest ekstreme terrengbiler.
Mercedes G-Klasse befinner seg jo også i det samme landskapet.
Det er også snakk om å utstyre bilens interiør med materialer som kunne rengjøres med høytrykksspyler.
I motsetning til nevnte konkurrenter skulle Volkswagen planlegge å bygge T-Rug på MEB-plattformen, altså gi den elektrisk drivlinje.
Ifølge AutoBild var planen å få bilen på markedet i 2022, hvis den fikk grønt lys av konsernledelsen. Jeg har vanskelig for å se at de finner plass for et nisjeprodukt som T-Rug ettersom etterspørselen etter elektriske volummodeller er for oppadgående.
Produksjonen av ID.3 og ID.4 er nå i gang, og Volkswagen har vist gjennom en serie konsepter at de har en rekke nye varianter på trappene i årene fremover.
Vår illustratør har laget en serie rendering av T-Rug i ulike farger. Disse får du eksklusivt her på BilNorge.no.