-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Student-pickup
For andre år på rad har studenter ved Skodas yrkesskole bygget sin egen bil. Den skal debutere i midten av mai.
Det årlige GTI-treffet i østerrikske Wörthersee i midten av mai blir arenaen når 23 Skoda-studenter skal avduke sin selvbygde pickup med det festlige navnet FunStar.
To unge damer og 21 unge menn har jobbet med prosjektet siden november. De har utviklet ideer og diskutert muligheter, skisset, designet og bygget sin helt egne bil.
Studentene har fått veiledning av sjefdesigner Jozef Kaban og produksjonssjef Michael Oeljeklaus.
Andre prosjekt
I fjor bygget studenter fra den samme skolen en modell de kalte Cityjet – den gang basert på Skodas lille Citigo.
FunStar er en funky pickup basert på Fabia. Bilen er lakkert i stålgrå og månehvit metallic-lakk. Som kontrast er en del detaljer lakkert i en reflekterende grønnfarge, samme farge som er benyttet i kjørelysene.
Fun-faktor
Bilen står på 18-tommers felger hentet fra Octavia RS, og under panseret ligger en 1,2-liters TSI-motor med 122 hestekrefter koblet til en DSG girkasse.
Interiøret er også skreddersydd med spreke detaljer, noe som inkluderer sportsratt og et 1400 Watts lydanlegg.
Populært tiltak
Skodas yrkesskole i hjembyen Mlada Boleslav tilbyr elevene tre eller fire års utdannelse innen tekniske fag. For tiden pågår 13 treningskurs med til sammen 880 studenter.
Kvinner utgjør nå 12,5 prosent av studentene på skolen som ble etablert i 1927 og som gjennom årene har utdannet nesten 22.000 studenter.
Skolen er gratis, og studentene får faktisk betalt for å løse enkelte oppgaver. Alle studentene som består eksamen får tilbud om fast ansettelse hos Skoda.