-
If Forsikring (If Skadeforsikring):
Salgs- og markedssjef
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Årets mote-Mini signert Roberto Cavalli
Hvert år sender Mini en mote-spesialutave til veldedighetsarrangementet Life Ball. Årets bil var skapt av Roberto Cavalli, og oppnådde den høyeste auksjonsprisen i ballets historie.
Sosieten i Wien har mange årlige arrangementer. Et av dem heter Life Ball der inntekten går til kampen mot HIV og AIDS. Helt siden 2001 har Mini vært involvert, de har latt en mote-personlighet bruke en av Mini-modellene som lerret.
I år var det Roberto Cavalli som skulle signere kunstverket, og han valgte en Paceman som underlag. I løpet av arrangementet skal bilen auksjoneres bort, og inntekten fra den går også uavkortet til ballets gode formål.
Aldri har noen av Miniene oppnådd så høy pris som i år. Selv om signaturer eller logoer fra for eksempel Calvin Klein, Diane von Fürstenberg, Agent Provocateur, Mario Testino, Donatella Versace, Gianfranco Ferré og Angela Missoni har prydet produktet.
Men det gjorde jo ikke noe at kjentfolk som Sir Elton John, Hilary Swank, Melanie Griffith, Barbara Eden, Carmen Electra, Bill Clinton, Anna Netrebko, Erwin Schrott og Fergie sto der og bød mot hverandre heller.
Muligens hjalp det også litt at Roberto Cavalli samtidig benyttet anledningen til å åpne sin nye butikk i Wien, og han fikk arrangere en skikkelig oppvisning under selve ballet.
Dessuten påsto han at dette hadde vært moro. «Endelig fikk jeg skape noe jeg ikke vanligvis jobber med. Samtidig som jeg fikk anledning til å vise frem noe jeg har brukt på mine egne biler lenge: en spesiell lakk som endrer farge ettersom hvordan lyset faller inn på bilen». (Velkommen blant custom-byggerne).
Hva han skapte var imidlertid ikke så mye. Spesiallakken, med RC-logoen på taket, og her og der på det svarte interiøret. Men hva gjør vel det – enestående kan man utvilsomt kalle den.
Så da bilen endelig gikk under hammeren, sent på kvelden, ga ikke auksjonarius seg før klubben falt på 150.000 Euro.