-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Sommerklar Smart
Selvfølgelig måtte også den nye Smart komme i det de kaller cabriolet-versjon.
Den Smart-kabrioleten som selges i dag er vel fremdeles den som er basert på den gamle modellen.
Men nå er Daimler klar til å ta imot bestillinger på den nye, den de viste i Frankfurt. Den vil bli levert enten med 71 hk-motoren eller med den på 90.
Og selvfølgelig er det varianter i kulhetsgraden her også – trim-pakkene har så festlige navn som Passion, Prime og Proxy – med små bokstaver selvfølgelig.
Foreløpig er det visst bare den såkalte twinamic transmisjonen som kan leveres, men manuell skal dukke opp etter hvert.
I fart
Taket, derimot, er ikke manuelt. Man trykker bare på en knapp så går den lukkede bilen over til å bli en med et kjempestort soltak, og fortsetter videre, dersom du ønsker, med å åpne helt bak nakken din også.
I følge fabrikken kan det skje på 12 sekunder og i akkurat så høy hastighet du måtte ønsker, skryter de av. Underforstått: så lenge hastigheten er begrenset til litt over 150 – for fortere går det ikke.
Til gjengjeld kommer du opp i 100 på snaue 12 – med den sterkeste varianten.
MirrorLink
Full smartfon-integrasjon via MirrorLink - viktig for målgruppa. Og målgruppa vet sikkert hva jeg snakker om når jeg, overveldet, kan fortelle at apper som brukes på MirrorLink inkluderer Audioteka, Aupeo, Glumps og iCOYOTE – blant annet.
Spør ikke meg – jeg aner ikke.
Det jeg har merket meg at er cabrio-utgaven koster 3.260 euro mer enn den med fast lokk. Og det jeg dessverre også har merket meg at Smart-folket ikke har vist et eneste tegn på å gjenskape den skrullete Crossblade – åpnere enn det meste – som de bygde noen eksemplarer av i 2002.
Jeg sier ikke det hadde vært smart, men det hadde vært virkelig morsomt.
(Bare ikke i Norge, der syns vi ikke Smart er morsom i det hele tatt. Så vidt over 100 i år.)