-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
DNB Finans AS:
Key account manager
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger Midt-Norge
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Norges Bilbransjeforbund (NBF):
Områdeleder Bransje- og medlemsservice
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Med Kina i tankene
Kinesere elsker lange, luksuriøse biler. Det tar Volkswagen følgene av.
Vi fikk et forvarsel om denne modellen på bilutstillingen i Shanghai i fjor vår da Volkswagen C Coupé GTE Concept ble avduket.
Konseptbilen hadde en plug-in hybrid drivlinje med en samlet effekt på 245 hestekrefter og et dreiemoment på formidable 500 Newtonmeter. Og, ikke minst viktig, en teoretisk rekkevidde på ren eldrift på 50 kilometer.
Da var naturlig å tenke på en ny Phaeton da bilen ble vist, et par måneder tidligere hadde vi sett et tilsvarende konsept med betegnelse Sport Coupé Concept GTE på Genève-utstillingen.
Frem og tilbake
Så gjorde konsernledelsen en helomvending og erklærte at en ny Phaeton likevel skulle lanseres i 2019, men da som en ren elbil. Da kan den benytte teknologi som likevel utvikles i forbindelse med planlagt modeller basert på Audi e-tron quattro concept og Porsche E-Mission.
Ren kineser?
Med de rause målene 507 x 193 x 145 cm (lengde x bredde x høyde) over en akselavstand på hele 301 cm, vil den tilfredsstille kravene til rike kinesiske forretningsmenn. Den vil dele plattform med Audi Q7 og flere store modeller fra konsernet i årene fremover.
Sannsynligvis får også produksjonsmodellen en plug-in hybrid drivlinje ala den konseptbilen hadde – slike er meget populære i Kina og kan kjøpes uten de restriksjoner mange andre luksusbiler er pålagt.