-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Mer krutt i Tiguan R
Oppi alt elbilstyret er det interessant at noen tenker lystige biler også. Her er for eksempel en typisk familiebil med 300 hester.
Selv om Volkswagen er mest kjent for trauste familiebiler, har de noen sportslige innslag i familien også. Golf GTI og GTD har for eksempel vært med i årevis, og det har kommet enda sintere R-utgaver av Golf med så mye krefter at firehjulsdrift nærmest er obligatorisk.
Fire år etter lanseringen av generasjon to er tiden moden for et ansiktsløft av Tiguan – bilen vi ser her.
Men da våre fotografer tok en nærmere titt oppdaget de at dette ikke var noen helt ordinær Tiguan, og at det ikke bare var stylingen som kom fra R.
For et år siden lanserte Volkswagen en R-utgave av T-Roc, og nå legger folkene i R-divisjonen med motto «muskler med diskresjon» en siste hånd på det som skal bli Tiguan R.
Fire eksosrør med tilsvarende design som hos T-Roc R og Golf R mer enn antyder at det under panseret sitter en toliters turbomotor med 300 hestekrefter og 400 Newtonmeter – minst! 7-trinns DSG-kasse og 4Motion får kreftene effektivt ned i underlaget.
Vi har plottet inn facelift av Tiguan i september på lanseringskalenderen, så kanskje det blir mulig å bestille en Tiguan R som julegave til deg selv?