-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Rogalandsrunden. I dag: Norges tøffeste takløse Boble?
Jon Winding-Sørensen har gjort et raid i Rogaland og møtt alt fra Norges ferskeste racerbane (under bygging) til Norges mest rustne motormuseum. I dag møter vi en rampe-Boble som kommer fra et bedre hjem.
Da jeg så det første bildet av I-616 var jeg sikker på at bilen tilhørte Illegal-miljøet eller andre av disse Stance-interessene som setter stadig større spor etter seg.
Det er åpenbart at også andre fattet interesse – ett bilde på Insta resulterte øyeblikkelig i et par millioner likes, eller no’sånt.
Interessen var i hvert fall stor forteller Danni Kent Koldal, mannen med bilen.
Som slett ikke er medlem av noen Stance-klubb eller noe Gatebil-aktig – og som egentlig er en rolig familiefar med to guttunger hoppende i trampolinen bak oss.
Men denne dystert svarte skapningen må jo allikevel ha en spesiell historie?
Ingen annen enn at Danni så denne ombygde 1961-modellen avertert i Trondheim i 2013, han kjøpte den usett og fikk sendt den ned på Hurtigruta – meningen var at den skulle brukes på bryllupsreise rett etterpå.
– Men det viste seg at den var i mye dårligere stand enn jeg trodde, så bryllup ble det, men Boblebryllupsreise? Ikke.
Men bilen fascinerte, kutta frontrute er ikke hver dag, og RCM aluminiumsfelger fra Brevik er også omtrent like sjeldne som hønetenner.
225/15 50 felger produsert i en håndfull eksemplarer i 1985!
Det er når man begynner å se detaljer som dette at det er lett å bli hektet.
Dessuten hadde han en svakhet for Bobler. Den første bilen var en gul Boble for mange år siden.
Han har gjort mye med den på disse 6-7 årene, men mest kosmetisk. Helt til for kort tid siden trodde han for eksempel at han hadde en 1600 motor i bilen – den låter dessuten som en Porsche. Men så viste det seg at det var en 1300.
– Den er jo ikke til å kjøre mer enn 50 med, allikevel, sier han. Til og fra stevner og på oppvisninger også slikt.
– Den kan jo kjøre på en motorvei, men det er ikke morsomt.
For den er jo selvfølgelig senket, spesielt bak, og hjulvinkelen har helt klart antydninger av stance. Og når resten av bilen er så matt svart som den er, og magrere enn en skrapet chopper, er det klart man kan mistenke bilen å komme fra et rabagast-miljø.
Eneste rabagast-tendensen er at Danni er hektet på Superman. Det er allerede en Superman-logo på toppen av panseret, og han skal få brodert inn Superman symboler i setene.
Og han er helt enig med meg i at uttrykket er meget mer Batman og Gotham City, men det er altså Superman som gjelder.
Beskjedent antyder han også at noen bilmann er han ikke – yrket ligger i en helt annen retning – inntil vi får historien om luftfjæringen på BMW-en og hvordan han fulgte 23 minutter instruksjoner på en YouTube film, kjøpte en belg og fikk det hele på plass på en kort ettermiddag.
Vi skal med andre ord ikke se bort fra at det kan skje store mekaniske inngrep i denne bilen fremover.
Men foreløpig er det altså det kosmetiske som gjelder.
Til de grader at noe av det første han så da han fikk den «komplette» bilen hjem, var at navkapslene manglet på den siden bilen ikke hadde vært fotografert fra.
Selvfølgelig kunne han brukt de to han hadde og kopiert dem – men nei, de skulle være ekte.
Jommen har han ikke alle fire i dag.
Hvor i all verden finner man to originale RCM-navkapsler?
Planene er klare, bilen skal skinne der den skal skinne, være matt der den skal være matt, og stort sett brukes for å glede folk som setter pris på litt originale uttrykk i bilfloraen.
Spesielt i Stavangerområdet, med Lamborghini og Ferrari på hvert gatehjørne er dette en effektiv kontrast.
Du kan følge bilen på Instagram. Let etter Danni.k.k.