-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Svarer på Bronco: Wrangler med V8
Jeep har ikke hatt en V-åtter i Wrangler siden 1981. Det har vært spørsmål etter noe slikt i 40 år. Nå er den her, i hvert fall som konsept.
Å tro at dette er en konseptbil som ikke vil gå i produksjon, er omtrent like naivt som å tro at timingen for presentasjonen var tilfeldig.
Både Ford og Jeep slår tilbake i historiebøkene sine nå, og bare noen timer etter at Ford viste sin nye Bronco – den gamle forsvant i forrige årtusen – viste Jeep oss en Wrangler Rubicon med en 6,4-liters V-åtter.
Tilfeldig?
Neppe.
Jeep legger vekt på off-road egenskapene også når de presenterer denne nye krutt-tønna med 450 hk og 610 Nm og null til nesten 100 på mindre enn fem.
Det som virker som en skikkelig konstruktør-innsats er at med denne motoren som MÅ være tyngre enn den V-sekseren som vanligvis sitter der, er at de har økt høyden over havet med ytterligere fem centimeter og allikevel økt for eksempel veltevinkelen fra 27,8 til 29,5 grader.
At både angrepsvinkel, utgangsvinkel og vadehøyde er økt, er selvfølgelig en konsekvens av økt fribord, men det er tross alt ganske tungt dette som sitter oppå en ganske svaiete fjæring oppå ganske stive aksler.
Derfor høres det ut som en formidabel jobb å ha lagt på vekt og lagt på krefter, og allikevel bedret terreng-egenskapene.
Noen av detaljene, åttetrinns automaten eller to-modus eksosen (du kan tune motoren fra førerplassen) så vi på den ville Durango SRT for noen år siden.
Men her finner vi også Dana-aksler, to-speed fordelingskasse, låsbare differ og 37-tommers søle-dekk på 17-tommers felger.
Panseret er nytt for å gi plass til 392-motoren, den har en egen eksteriørfarge og convertible-toppen er den nye Sky One-touch-typen.
Fabrikken har ikke sagt et ord om denne skal i produksjon, men når man hører Jeep-sjefen, Jim Morrison, behøver man vel ikke tvile:
Ved presentasjonen sa han: «Wrangler-entusiastene har bedt oss om en V-8 i mange år, og med dette nye konseptet viser vi at vi har evner og muligheter til å la det skje».
Så da lar han det nok skje.