-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Hondas visjoner skal i produksjon fra 2026
Honda møtte opp med to radikale konseptbiler på CES-messen i Las Vegas nettopp.
Den nye serien kaller de 0 – hvorfor aner jeg ikke, for disse bilene er ikke noen nuller.
De er ganske distinkte, forholdsvis ulikt det meste andre og ser ut som de har noe av den samme overlegne, arrogante holdningen som Honda kunne vise i gamle dager.
Og som de hadde full rett til å demonstrere – de var bedre enn de fleste på mange måter.
Vanskelig for oss å huske nå, de har jo nesten ikke vært til stede på fire hjul de siste årene.
Produksjon i Ohio
Det er heller ikke mye som tyder på at de første fra 0-Serien blir globale biler heller. De er basert på de to konseptene fra CES 2024, utviklet i USA og nå får vi beskjed om at de skal i produksjon neste år, og den skal skje ved Honda sin elektriske hub i Ohio.

Det betyr nok også at volumene ikke blir veldig høye. Men det gir muligheter til en veldig fleksibel produktmix – ikke bare med en rekke karosserivarianter, men også med muligheter til å bruke en rekke forskjellige drivlinjer om hverandre.
Først på det amerikanske markedet
Den første som vil bli tilbudt de amerikanske kundene er SUVen. Kall den gjerne en mellomstor crossover (noen mål eller andre data er ikke offentliggjort ennå), med et meget fleksibelt interiør.
Men Honda har for lengst snakket om at de jobber med biler som går mot overvekt-trenden. «Tynne, smale og smarte» batterikasser skal være et av våpnene de har jobbet med.
Saloon-modellen blir nummer to, selv om det er ikke mye saloon over dem. Den er heller nærmere de mest ekstreme kileformede Bertone-karosseriene i den perioden han lekte seg med Stratos-prototypene.

Men Honda-versjonen blir åpenbart stor nok til å gi plass til i hvert fall fire personer.
Jeg gleder med til å se bildene av interiørene. Å dømme etter de disiplinerte eksteriørene burde det bli en fest når dørene åpnes.
La oss håpe det blir en fest for Honda også som ikke akkurat har gjort seg best bemerket i elbil-miljøet.
Nå blir det sagt at disse to bilene bare er de aller første i en serie på til sammen syv, og at de med tiden også skal finne veien til Japan og Europa.
Får håpe det ikke tar så lang tid at også den siste forhandleren har forlatt skuta.
