-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Helios Auto AS:
Support-medarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Citroën C5, Peugeot 407 og Renault Laguna
Rommelige, akseptabelt bra utstyrsnivå, komfort over gjennomsnittet og gode kjøreegenskaper - det er forventingene til månedens tre biler før vi starter testen. Følg med oss for å se om forventningene innfris.
Først publisert i BIL 1 - 2005.
En helt ny, en ny-renovert og enveteran – det er basisen for månedens test, representert av henholdsvis Peugeot 407, Citroën C5 og Renault Laguna. De to førstnevnte benytter en del komponenter felles, uten at det betyr at de er tvillinger. To-liters motor var vårt utgangspunkt, og de tre testbilene har også lik pris som en fellesnevner. Dette til tross for at vår Laguna har en kvikk turbomotor som er overlegen i ytelse. Hadde vi fått tak i Laguna med tilsvarende motor som de to konkurrentene, hadde den vunnet på knock-out i kategorien pris, den ville nemlig ligget 40.000 kroner lavere.
Testlaget fikk en del overraskelser etter hvert som testen gikk sin gang, fasitsvaret i noen av øvelsene viste seg å være et annet enn det vi trodde på forhånd. Og alt i alt var forskjellene mellom de tre større enn forventet.
LES VIDERE:
- Citroën C5
- Peugeot 407
- Renault Laguna- Konklusjon- Priser og tekniske data