-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
BMW Alpina med 600 hk
BMW har besluttet å ikke bygge noen M7, men det er ikke noe dårlig alternativ Alpina nå varter opp med.
Alpina har foredlet BMW-modeller i over 50 år, mer enn hva BMWs egen M Sport kan skryte av. Nå tilbyr de en ny toppmodell i form av BMW Alpina B7 xDrive.
Den potente 7-serien får sin verdensdebut ved bilutstillingen i Chicago og kommer på markedet til høsten.
Dagens B7 xDrive er ingen sinke med sine 540 turbohester, men i den nye modellen høyner Alpina effekten til 600 hester og øker maks dreiemoment til 800 Newtonmeter. Dermed bør den kunne matche rivaler som Mercedes-AMG S63 med 577 hk og Audi A8 Plus med 605 hk.
Oppspritet
Den 4,4liters V8-motoren er hentet fra 750i, men effekten er altså økt fra de opprinnelige 445 hestene til 600!
Alpina B7 xDrive gjør null til 60 mph (96 km/t) på 3,6 sekunder mens toppfarten er oppgitt til 310 km/t.
Bilen har hentet luftfjæringen fra standard 7-serien, og det samme gjelder firehjulsdriften. Chassiset kan justeres av føreren, og ved høye hastigheter reduseres bakkeklaringen med 20 mm.
Fintunet
Alpina har lagt inn egne sine innstillinger for chassiset og har i tillegg utstyrt bilen med firehjulsstyring. Bakhjulene styre i samme retning som forhjulene i høye hastigheter, og i motsatt retning i lave hastigheter for å gjøre bilen mer smidig i bytrafikk.
Sammenlignet med en vanlig 7-serie skiller Alpina-modellen seg ut gjennom egen aerodynamikk og klassiske Alpina-felger der 20-tommere er standard, men du kan også få 21-tommere i tilsvarende design.
Alpina setter også sitt preg på interiøret med lekkert skinn og spesielle detaljer rundt dashbordet og på rattet.
Og har du lyst til å sette ditt helt spesielle preg på bilen, er jeg sikker på at Alpina kan hjelpe deg med det også, så lenge du er villig til å bla opp prisen de forlanger.