-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
BMW Alpina med 600 hk
BMW har besluttet å ikke bygge noen M7, men det er ikke noe dårlig alternativ Alpina nå varter opp med.
Alpina har foredlet BMW-modeller i over 50 år, mer enn hva BMWs egen M Sport kan skryte av. Nå tilbyr de en ny toppmodell i form av BMW Alpina B7 xDrive.
Den potente 7-serien får sin verdensdebut ved bilutstillingen i Chicago og kommer på markedet til høsten.
Dagens B7 xDrive er ingen sinke med sine 540 turbohester, men i den nye modellen høyner Alpina effekten til 600 hester og øker maks dreiemoment til 800 Newtonmeter. Dermed bør den kunne matche rivaler som Mercedes-AMG S63 med 577 hk og Audi A8 Plus med 605 hk.
Oppspritet
Den 4,4liters V8-motoren er hentet fra 750i, men effekten er altså økt fra de opprinnelige 445 hestene til 600!
Alpina B7 xDrive gjør null til 60 mph (96 km/t) på 3,6 sekunder mens toppfarten er oppgitt til 310 km/t.
Bilen har hentet luftfjæringen fra standard 7-serien, og det samme gjelder firehjulsdriften. Chassiset kan justeres av føreren, og ved høye hastigheter reduseres bakkeklaringen med 20 mm.
Fintunet
Alpina har lagt inn egne sine innstillinger for chassiset og har i tillegg utstyrt bilen med firehjulsstyring. Bakhjulene styre i samme retning som forhjulene i høye hastigheter, og i motsatt retning i lave hastigheter for å gjøre bilen mer smidig i bytrafikk.
Sammenlignet med en vanlig 7-serie skiller Alpina-modellen seg ut gjennom egen aerodynamikk og klassiske Alpina-felger der 20-tommere er standard, men du kan også få 21-tommere i tilsvarende design.
Alpina setter også sitt preg på interiøret med lekkert skinn og spesielle detaljer rundt dashbordet og på rattet.
Og har du lyst til å sette ditt helt spesielle preg på bilen, er jeg sikker på at Alpina kan hjelpe deg med det også, så lenge du er villig til å bla opp prisen de forlanger.