-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Bertel O. Steen Lørenskog:
Key Account Manager Næringsalg
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Kokstad:
Mekaniker
-
RSA:
Salgs- og forhandlerkoordinator - RSA
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Porsche 911 GT3 R rennsport:
Eksklusiv 911 uten restriksjoner
Porsche tilbyr et eksklusivt opplag av 911 uten restriksjonene i GT3-reglementet. Men du kan glemme å få skilter på den.
Bilen ble presentert på Rennsport Reunion 7 som ble avviklet på racerbanen Laguna Seca i California sist helg.
Porsche 911 GT3 rennsport har en effekt på hele 620 hestekrefter og er basert på 911 GT3 R av 992-generasjonen – men den er fritatt for noen av restriksjonene GT3-reglementet setter og trenger ikke forholde seg til noen BoP som skal gi de forskjellige konkurrentene tilnærmet like ytelser.
Bilen har en rekke spesielle designelementer som fremhever racing-egenskapene. Samtidig hyller den merkets racinghistorie uten å være retro.
Gedigen spoiler
Generelt sier Porsche det kun er panseret og taket som er direkte overført fra en standard GT3 R. Alle andre karosserideler er spesialdesignet. Konvensjonelle speil er erstattet av tre kameraer med monitorer i cockpiten.
Den gedigne hekkspoileren er inspirert av den legendariske Brumos Porsche 935/77 som vant 24-timersløpet på Daytona i 1978.
Alt av påkrevd sikkerhetsutstyr er selvsagt på plass, som veltebur og racingstol med sekspunkts belter. 18-tommerne fra BBS er utstyrt med senterbolt og skodd med racingdekk fra Michelin.
Rødmerke på 9400
Den sekssylindrede boxermotoren på 4,2 liter uten sugehjelp har rødmerket helt opp ved 9400 og låter ifølge Porsche like heftig som GT3-raceren. 620 hester er 55 mer enn i raceren – en av fordelene med ikke å måtte forholde seg til homologering.
Transmisjonen til bakhjulene, inkludert den sekvensielle girkassen, er hentet fra 911 GT3 R med bare små modifikasjoner. Det samme gjelder chassiset med fem-veis justerbare dempere fra KW.
Utviklerne har som mål å holde vekten nede på 1240 kg slik at de kan skilte med bare 2,0 kg per hk.
Porsche 911 GT3 R rennsport skal kun bygges i 77 eksemplarer – hver med en prislapp ex fabrikk på 951.000 euro.