-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Her kommer A-Klasse i ny fasong
Det fins en del markeder som elsker kompakte sedaner. Norge er ikke blant dem, men det tror Mercedes-importøren snart kan endre seg.
Nå viser nemlig Mercedes sin nye A-Klasse Sedan. Jeg er sikker på at den vil finne mange interessenter i både Sør- og Øst-Europa, men her på Berget har vi ingen tradisjon for at kompakte sedaner selges i bøtter og spann.
Her skal det enten være kombikupe eller stasjonsvogn. Et hederlig unntak er for øvrig Mercedes CLA, for selv om Mercedes betegner den som en firedørs coupé, så er den i mitt hode en sedan som bare skrår litt i bakkant.
Ifølge OFV ble det registrert 156 CLA i første halvår, de fleste som stasjonsvogn.
Men nå kommer altså en ny A-Klasse Sedan. Den skal debutere på Paris-utstillingen i oktober, og deretter starter salget.
Den må ikke forveksles med den lange sedanen vi har skrevet om tidligere – den både produseres og selges eksklusivt i Kina.
Den nye A-Klasse Sedan skal produseres i tyske Rastatt som allerede er i gang med å produsere nye A-Klasse. I tillegg skal den bygges ved det nye Mercedes-Nissan-anlegget i Aguascalientes i Mexico for de amerikanske kontinentene.
A-Klasse sedan har en lengde på 4.549 mm, er 1.796 mm bred og strekker seg 1.446 mm over bakken. Akselavstanden er ganske så rause 2.729 mm. Det gir ifølge Mercedes klasseledende plass og komfort i baksetet, i tillegg til et bagasjerom med en kapasitet på 420 liter.
I første omgang skal A-Klasse Sedan leveres med to alternative motorer: A 200 har en bensinmotor på 163 hk med et dreiemoment på 250 Nm, og den har 7-trinns dobbel clutch automatkasse som standard.
De som foretrekker diesel må velge A 180 d med 116 hk / 260 Nm – også denne i kombinasjon med 7G-DCT automatkasse.
Når vi nå lanserer en sporty sedan av en allerede populær modell, tror vi på et betydelig løft for denne karosserivarianten, sier Audun Hermansen, PR- og informasjonssjef i Mercedes-Benz personbil.
Det skal bli spennende å se om han får rett.