-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Dal
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Bilansvarlig
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Kunderådgiver
Toyota Østfold AS
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Senterleder
NAF senter Stavanger
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
-
Administrerende direktør
Motor Forum AS, Bergen
-
Sales Specialist
Axalta Coating Systems Norway AS
Ladbar kjøreglede
Audi lanserer nå sin andre ladbare A3, og dette er modellen for dem som ønsker sportslige egenskaper og spreke detaljer.
Det er et par måneder siden Audi lanserte A3 Sportback 40 TFSI e, og som vi antydet den gang kommer bilene også i en sprekere versjon som nå er presentert. Her er A3 Sportback 45 TFSI e.
Siden vi gikk detaljert til verks for to måneder siden nøyer vi oss med å fremheve de viktigste forskjellene mellom de to variantene denne gangen.
Som i Golf GTE får du en samlet effekt på 245 hestekrefter og maks dreiemoment er 400 Newtonmeter. Det betyr 41 ekstra hester og 50 ekstra Nm sammenlignet med 40 TFSI e.
Det skal ta deg til hundre i løpet av 6,8 sekunder og videre til en toppfart på 232 km/t.
Batteripakken på 13,0 kWt skal gi en elektrisk rekkevidde på 63 kilometer basert på WLTP-syklusen.
A3 Sportback 45 TFSI e har en sort styling-pakke og grill i sort høyglans som fremhever de sportslige egenskapene. Bremseskivene bak 17-tommerne har en diameter på 340 mm og alle caliperne er rødlakkert.
Standardutstyret inkluderer også Audi Drive Select, sportsseter, tonede ruter, to-sone klimaautomatikk, og «convinience key» som du kan ha i lomma når du åpner og starter bilen.