-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser

Nye Audi S3
Sint nok til å bli tatt inn i varmen?
Audi er i ferd med å fornye A3-familien, inkludert S3 og RS3. Nå har de publisert bilder av en lett maskert S3 akkompagnert av enkelte tekniske detaljer.
Bilen skal fortsatt leveres i to karosseriformer, som Sportback og sedan, for selv om det bare er kombien som er aktuell for Norge, er sedanen mest pop i markeder som for eksempel USA.
Motoren får 23 ekstra hester slik at den nå yter 333 hk med maks dreiemoment på 420 Nm (+20 Nm). Omsatt til ytelser betyr det null til hundre på 4,7 sekunder og toppfart på de sedvanlige 250 km/t.
Den 7-trinns dobbelclutch girkassen blir med videre i kalibrert form, noe som innebærer høyere moment ved start og dobbelt så raske girskift.
Låner fra storebror
Så har den fått «låne» teknologi fra storebror RS3 som innebærer at momentet ikke bare fordeles mellom for- og bakaksel, men også individuelt mellom bakhjulene. Dessuten er chassiset stivet opp for bedre grep i sving.
Føreren kan påvirke mye av elektronikken selv via bilens modus-velger, og S3 får et nytt program når den skal utfordres maksimal – Dynamic Plus mode som også påvirker gassrespons og girutveksling i begge retninger. Bremsene er foredlet med større skiver og to pots calipere foran.
Snart slutt for fossilt
Trolig blir oppdaterte A3/S3/RS3 de siste fossilbilene i kompaktklassen før Audi lanserer elbiler over hele linja. I Norge er det kun RS-modellene som har fått plass i programmet ved siden av de elektriske modellene.
Og så til spørsmålet om den er sint nok for Norge. Vi spør kommunikasjonssjef Christine Eiken Winther med ansvar for Audi og Skoda hos importør Haralad A. Møller:
– Den blir dessverre ikke aktuell for oss da vi rendyrker elektriske biler og RS-modellene med en vekting cirka 99:1, svarer hun.