-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Nytt produkt:
Smelter is med invaderende sjøstjerner
Med denne innovative løsningen, som er langt mer bærekraftig enn salting, smeltes snø og is opptil 166 prosent raskere. Hemmeligheten er korallspisende og miljøfiendtlige sjøstjerner.
Sjøstjernen er en fremmed og invaderende art i Sør-Korea, hvor den spiser opp korallrevene utenfor kysten. I Norge vil markedsansvarlig i nettbutikken VillaMaison, Anthony Nyambura, bruke arten til å smelte snø- og is, på en måte som er både raskere og mer miljøvennlige.
Produktet Eco-ST smelter snø og is umiddelbart, ved temperaturer ned til -35° C. Effekten er 166 prosent raskere, samtidig som den er langvarig og tåler den norske vinteren.
Ideell for norske forhold
Avisingsmetoden er i tillegg snillere mot kjæledyr og floraen enn konvensjonelt salt. For eksempel får hunder ikke såre poter når de er ute på tur hvis det er strødd med dette smelteproduktet. Vekster tar også mindre skade enn når det saltes.
– Dette gjør det til en ideell løsning i byer der man ønsker å holde veier, broer og grøntområder trygge – både for mennesker og dyr, sier Anthony Nyambura markedsansvarlig i VillaMaison, som har eneretten på Eco-St i Norge.
Sjøstjernene får produsenten gratis av sørkoreanske myndigheter. Arten blir så omforedlet til det Nyambura betegner som et revolusjonerende produkt for is- og snøsmelting.
Skadelig art
I Sør-Korea er sjøstjernen et stort problem. Arten formerer seg fort og har en voldsom appetitt. Årlig forårsaker denne arten skader for 400 millioner dollar i Sør-Korea.
– Ved å hente ut et ekstrakt fra sjøstjernens skjelett, produseres et middel som tåler de norske forholdene langt bedre enn salting.
Smelteproduktet er i tillegg mer astmavennlig fordi det genererer mindre støv enn andre avisingsmetoder. Korrosjonsraten er på 0,8 prosent og Eco-ST gir langt mindre rust enn salting. Dermed reduseres kostnadene ved å reparere kjøretøy og veiene.
Selskapet bak produktet – Star´s Tech – har kjøpt inn 4000 tonn med sjøstjerner som har blitt fjernet utenfor kysten av Sør-Korea. Ryddingen sparer økosystemene der for store skader.
– Dette er virkelig et innovativt produkt, som svarer til de betydelige miljøutfordringene vi har i Norge. Jeg har troen på at det er mulig å redde det marine økosystemene, samtidig som vi løser problemet med saltskader for mennesker og naturen her til lands, sier Nyambura.