-
Team Verksted AS:
Mekaniker Jaren
-
Møller Bil Trondheim:
Audi Nybilselger
-
Norsk Scania:
Fleet Manager Demo
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Gulskogen
-
Norsk Scania:
Fleet Sales Manager
-
Norsk Scania:
Area Sales Manager
-
Team Verksted AS:
Mekaniker og lærling
-
Volkswagen Møller Bilfinans AS:
Regionsjef
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Hadeland
-
Møller Bil Trondheim:
Servicesjef
-
Møller Bil Hvam:
Markedssjef
-
AutoIn Bilskade AS:
Takstmann - Bærum
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter / Bilskadereparatør Oslo
-
AutoIn Bilskade AS:
Biloppretter/Teknisk leder – Alnabru
-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Bilsporttalentet 2024:
Her er årets finalister
Elina Lie Rolfsen, Mathias Minge, Marcus Ahlmann Sæter, Emil Christian Gjerdrum og Isabell Rustad er tatt ut til finalen i Bilsporttalentet 2024.
Hele 21 utøvere hadde søkt om en finaleplass i Bilsporttalentet, som avholder sin finale på Vålerbanen og Gardermoen den 16. og 17. september. En jury bestående av Holm Jacob Matheson, Roger Moen, Molly Pettit, Henning Isdal, Jan Åge Asgrimsplass og Atle Gulbrandsen gikk nøye gjennom hver søknad og hadde en lang diskusjon om hvem som skulle tas ut til finalen. I tillegg har juryen hentet inn råd fra mange andre i miljøet.
– Jeg tror vi aldri har hatt en vanskeligere jobb med å plukke ut fem finalister enn i år. Vi skulle gjerne tatt med enda flere i finalen, for vi fikk inn en rekke svært gode søknader fra store talenter, men vi har bare plass til fem i finalen, forteller sportssjef i Norges Bilsportforbund, Atle Gulbrandsen.
To reserver
Anniken Lindfjord ble tatt ut som førstereserve og Simen Billingsø er andrereserve. Begge disse kjører crosskart.
– Det at vi for første gang har med to jenter i finalen, og også en jente blant reservene, viser hvor godt det gror blant jenter og kvinner i norsk bilsport. Vi hadde også flere jenter som søkte, og det er en positiv utvikling. Foruten reservene fra crosskart, har vi i år finalister fra rallycross, karting og racing.
Isabell Rustad var med i finalen i fjor også, da rally- og crosskartfører Karl Peder Nordstrand vant. Isabell kjører i år både Porsche Sprint Challenge Scandinavia, hvor hun vant det forrige løpet, og GT5 i Norge.
Mathias Minge ligger på en delt førsteplass i NM i rallycross klasse 3 med Thomas Bryntesson, som vant Bilsporttalentet for ti år siden. Og bak seg på resultatlista har Minge en rekke gode førere.
Marcus Ahlmann Sæter tilhørte verdenstoppen i gokart, og har i år vunnet løp i Ginetta Junior Championship i Storbritannia, et mesterskap blant annet Formel 1-fører Lando Norris har deltatt i.
Emil Christian Gjerdrum har i flere år kjørt GT-racing internasjonalt, kjører i år i det tyske GT4-mesterskapet og har noen veldig spennende planer for fremtiden.
Elina Lie Rolfsen har i flere år tilhørt Norgestoppen i gokart, og har også imponert i utlandet.
De fem finalistene skal kjempe om førsteprisen som er 300 000 kroner, men først skal de gjennom en rekke krevende øvelser de to dagene finalen varer.
Samarbeidspartnerne til Bilsporttalentet er Porsche, HTB Racing, Vålerbanen, Bilforlaget, KNA, NMK, FMK, Proffklær AS, TV Media, WL Service AS og Parc Fermé.