-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgssjef
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Hydrovolt:
Key Account Manager
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Fremtind Service:
Hjelper deg å unngå bompengefelle
Fremtind Service, Norges største AutoPASS-utsteder, tar nå et viktig skritt for å forhindre bileieres bekymringer knyttet til bompengebetalinger ved eierskifter.
– Selve AutoPASS-systemet i Norge er anerkjent som et av de meste effektive i verden. Likevel er det et klart smertepunkt at selgeren risikerer å måtte dekke kjøperens bom- og fergeutgifter hvis AutoPASS-avtalen ikke oppdateres ved eierskifte, sier Svein Skovly, kommersiell direktør i Fremtind Service.
Ifølge en nylig undersøkelse utført av Fremtind Service, har over ti prosent av norske bileiere opplevd å betale bompenger for en bil de har solgt.
For å løse dette problemet, ofte kalt bompengefellen, varsler nå Fremtind Service alle personkunder med AutoPASS-abonnement så snart de får informasjon om eierskifter fra Motorvognregisteret. Dette varslet er betinget av aBt kontaktinformasjonen, inkludert mobilnummer og e-post, er oppdatert.
Mange etternølere
Foreløpige tall fra Fremtind Service viser at omtrent halvparten av bileierne endrer AutoPASS-avtalen når de selger bilen sin. Den resterende halvparten mottar nå en SMS eller e-post som minner dem om å oppdatere avtalen. Av dem som mottar påminnelsen, oppdaterer halvparten avtalen innen tre dager.
I kjølvannet av Norges bompengereform har politikerne ønsket at kommersielle AutoPASS-utstedere utvikler mer brukervennlige tjenester.
– SMS- og e-postvarsling ved eierskifter er et eksempel på den typen tjenester både politikerne og bilistene ønsker. Selv om det fortsatt er bileiers ansvar å holde AutoPASS-avtalen oppdatert, så tar vi nå et stort steg i å gjøre bilistenes hverdag enklere, avslutter Skovly.