-
Møller Bil Åsane:
Salgssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
DNB Finans AS:
Key Account Manager – Nordland, Troms og Finnmark
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA BIL Kristiansand
-
RSA Bil Arendal:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Arendal
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Team Verksted AS:
Lakkerer Trondheim
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilmekaniker/PPK-kontrollør
-
Motorpool Handel AS:
Regnskaps- og økonomimedarbeider
-
Norsk Scania:
Selger Scania Bruktbil
-
Norsk Scania:
Lastebil Utleiekonsulent
-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Stil og substans
Den ene kjører knallhardt på stil, den andre på praktisk interiør. Men kanskje utelukker ikke det ene det andre?
Først publisert i Bil 4-2018.
For det er ikke sånn at Volvo XC40 ikke er stilig, på sin egen lille måte. Det skorter i hvert fall ikke på selvtilliten.
- Nei, så harry!
Min søster Mari er med meg i duell-kjøring mellom Volvoen og helt nye BMW X2. Det lille gummiflagget som stikker ut under kamskjellpanseret på førersiden er ikke helt til hennes smak.
- Det er ikke slik at alt som er svensk er harry, parerer jeg.
- Nei, men likevel, da.
Slike detaljer er med på å løfte Volvoen, spør du meg, og viser bare at svenskene ikke bare er klar for en helt ny æra for det svenske merket – de er midt i den.
Om ikke lenge kommer en helelektrisk utgave av denne bilen (men sannsynligvis kommer en helt egen el-modell fra Volvo først), og fra og med neste år skal samtlige Volvo-modeller være å få i en elektrifisert utgave.
Akkurat denne testbilen, derimot, den har ikke stikkontakt. Her snakker vi gammeldags oppskrift: Bensinmotor under panseret, drift på alle fire hjul og en automatkasse imellom. Stor motor, uten at den utmerker seg mer i særlig retning, verken positivt eller negativt.
At den har bensinmotor er jo også et slags tegn i tiden – selv om den er tilgjengelig med diesel også, naturligvis. Dieselmotoren har jo fått et image verre enn Beelzebub selv, men den holder fortsatt tritt.
LES VIDERE:
- Del 1
- Del 2
- Testdata
OBS!
Prisene i testen var gyldige da bladet ble produsert. Du finner alltid oppdaterte priser i vår nybildatabase.
Tekst og foto: Odd Erik Skavold Lystad