-
Toyota Haugesund AS:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Minde:
Mekaniker/Tekniker
-
Autoria bil AS Avd Kolbotn:
Markedssjef
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Bruktbilselger
-
Møller Bil Hvam:
Produksjonsleder nyttekjøretøyverksted
-
BMW Group Norge:
BMW Technical Support Expert
-
RSA Bil Drammen:
Bilpleier - RSA Bil Drammen
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Bilia Jensen & Scheele:
Servicemarkedssjef, Jensen & Scheele
-
BilXtra Skøyen:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
RSA BIL Arendal:
Bilpleier - RSA BIL Arendal
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Romerike
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
MECA Bilverksted, Sandnes:
Bilmekaniker
-
MECA Bilverksted, Bryne:
Bilmekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
Bertel O. Steen Hamar:
Salgskonsulent Nyttekjøretøy
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Toyota Haugesund AS:
Bilmekaniker, fagtekniker og hjelpearbeider
-
AutoFrakt AS:
Daglig leder til AutoFrakt AS
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
BilXtra Skøyen AS, avd. Moss:
Teknisk leder
Polestar 3 skal produseres i USA
Polestar annonserer at deres første SUV skal produseres i USA, men kun for det amerikanske markedet.
Den kommende SUV-en Polestar 3 vil bli produsert i Ridgeville i Sør-Carolina, på samme produksjonsanlegg som Volvos biler. Bilene som produseres i Sør-Carolina vil selges i USA.
Dermed får Polestar produksjon i to av de største enkeltstående markedene for elektriske biler – USA og Kina. Selskapet har også hovedkontor, og har etablert salg og distribusjon, i Europa.
– Polestar 3 vil bli produsert i USA for våre amerikanske kunder. Jeg husker mottagelsen jeg fikk da jeg først introduserte Polestar i USA, og jeg er stolt over at vår første SUV nå skal produseres i Sør-Carolina. Dette betyr at USA ikke lenger er et eksportmarked, men et hjemmemarked, sier Thomas Ingenlath, CEO i Polestar.
Polestar sier de vil åpne rundt 25 Polestar Space i USA i løpet av 2021. Her skal det tilbys kundetilpassede løsninger som testkjøring fra hjemmet, gratis tjeneste for henting og levering i forbindelse med service, og mobile tilbud for kunder i markeder i påvente av et Space.
Polestar ble lansert i 2017 av Volvo Cars og Geely Holding. Produksjonsfasilitetene i South Carolina ble åpnet i 2018 av Volvo Cars.
– Produksjon i USA reduserer leveringstid, samt at det har positive ringvirkninger på miljøet med tanke på shipping av biler til alle verdens hjørner. Det vil også påvirke prisen på Polestar 3 positivt. Alle disse faktorene gjør Polestar enda mer konkurransedyktig i et tøft amerikansk marked, sier Dennis Nobelius, Chief Operating Officer hos Polestar.
Polestar 3 blir første modell ut i den nye generasjonen av elektriske biler bygget på arkitekturen til Volvo Car Group, designet helelektrisk fra bunnen av slik tilfellet også er med Volvo C40.
Den kommende SUV-en vil ha tilkoblingsmuligheter basert på Googles infotainment-system, Android Automotive OS. Bilen vil også inkludere high-end, autonome sikkerhetsfunksjoner. Produksjonsdetaljer kommer på et senere tidspunkt.