-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Audi topper toppen
Audi lanserer nå en spesialutgave for de som ikke nøyer seg med en vanlig S8.
520 hester og firehjulsdrift burde dekke behovet for de fleste. En «vanlig» S8 med en prislapp på nesten 1,7 millioner gjør null til hundre på 4,1 sekund og tar deg til en toppfart på 250 km/t.
Men det fins selvsagt alltid noen som vil ha en enda mer spesiell bil, og som muligens får sine drømmer oppfylt når Audi nå lanserer en S8 Plus.
Man kan for eksempel spare hele tre tideler på aksen til hundre. Om man irriterer seg over den hersens sperra som slår inn ved 250 km/t, kan man få bilen levert uten denne. Da gjør den 305 km/t.
Godlåt
Plus-utgaven har samme basismotor som den vanlige S8, men her er den fireliters V8-en trimmet opp til 605 hester og et dreiemoment på 700 Newtonmeter (750 med overboost).
Dynamikk-pakken, som øker toppfarten, inkluderer også keramiske bremser og et sportseksosanlegg. Det gir ifølge Audi S8 Plus en umiskjennelig sportslig V8-lyd. Vi tror dem så gjerne.
Kreftene fordeles til alle fire hjørner via en 8-trinns Tiptronic automatgirkasse og Quattro permanent firehjulsdrift. Den adaptive luftfjæringen sørger for både komfort og sportslighet i den store limousinen.
Blant standardutstyret finner man blant annet Matrix LED-lysteknologi, skinn- og alcantara-interiør og MMI navigasjon plus med MMI touch samt BOSE høyttalersystem.
Unik
Elementer i eksteriør og interiør skiller S8 Plus fra en vanlig S8. Detaljer som spoileren på bakluken, bladene på frontspoileren og luftinntakene og speilhusene, kan leveres i karbon. Singleframe-grillen er matt sort, mens andre elementer har sort høyglans.
Florettsølv matt-lakk er eksklusivt tilgjengelig for nye Audi S8 Plus. Ellers er alle fargene som tilbys på S8 også tilgjengelig på Plus-versjonen. Interiøret går i sort skinn og alcantara med røde kontrastsømmer og designelementer i sort pianolakk og aluminium.
Den nye toppmodellen Audi S8 Plus kan bestilles til høsten, men prisen er foreløpig ikke klar. Her finner du priser og data for «den vanlige» Audi S8.
Regn med vesentlig høyere pris på spesialutgaven – 85 hk på toppen av de 520 gir masse klingende mynt i statskassen – så sant det ikke er smarte elektriske hester da. De behøver visst ikke bidra.