-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Ny norsk racerbil
På Universitetet i Trondheim skal det i dag avdukes en ny norsk racerbil. Du kan følge presentasjonen på BilNorge.no.
Formel Student er en racingklasse man ikke skal spøke med. Her samles studenter fra hele verden for å kombinere høye akademiske evner med en utrolig innsatsvilje.
De tar eksamener som fører dem rett inn å toppjobber innen teknologi-verdenen samtidig som de designer og bygger sitt eget lille tekniske vidunder som de så skal benytte i konkurranse med likesinnede fra hele kloden.
Så bra har studentene fra NTNU gjort det i disse konkurransene at laget nå er på en global tiendeplass på den offisielle Formula Student World rankingen.
Det begynte for mer enn ti år siden. Da snakket vi om en ganske råtrimmet 600 ccm motorsykkelmotor.
I dag snakker vi om fire el-motorer, en på hvert hjul, og en autonom kjøring der 39 millioner pixler og 1,6 millioner punkter hvert sekund sørger for at bilen har ca. 50.000 mulige valg av kurs – og som regel velger den riktige.
Det er biler som dette BilNorge.no også i år har vært i Trondhjem og sett på, og som du kan lese om i den kommende utgaven av BIL/Autofil. Her har jeg også tatt med noen ekstra bilder fra den hektiske innspurten som du kan se.
En av bilene er en oppjustert utgave av 2019-versjonen ( i fjor gikk det ingen løp). Det var i 2019 laget kom hjem fra Østerrike med en 2. plass i bagasjen.
Den andre bilen, Nova skal den døpes, er helt nybygd i år – og er med på å bringe batteriteknologien enda mange skritt fremover. Tre av de som har jobbet med den går rett inn i faste stillinger i det nye norske batteriutviklingsselskapet Freyr.
Om det blir et åpent event, eller om det bare kommer til å skje på skjermen, er enda ikke avgjort. Men uansett kan du se det hele fra klokken 19.00 her:
Revolve NTNU 2021 from MEDIALAB AS on Vimeo.
Du finner mange henvisninger til Revolve på BilNorge.no, men hvis du vil ha en skikkelig innføring i hver eneste av de ti bilene de har bygget til nå, kan du gå rett på hjemmesiden deres.