-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Møller Bil Minde:
Salgssjef Audi
-
Frydenbø Bil:
Servicemarkedssjef Volkswagen og Skoda
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
Ny norsk racerbil
På Universitetet i Trondheim skal det i dag avdukes en ny norsk racerbil. Du kan følge presentasjonen på BilNorge.no.
Formel Student er en racingklasse man ikke skal spøke med. Her samles studenter fra hele verden for å kombinere høye akademiske evner med en utrolig innsatsvilje.
De tar eksamener som fører dem rett inn å toppjobber innen teknologi-verdenen samtidig som de designer og bygger sitt eget lille tekniske vidunder som de så skal benytte i konkurranse med likesinnede fra hele kloden.
Så bra har studentene fra NTNU gjort det i disse konkurransene at laget nå er på en global tiendeplass på den offisielle Formula Student World rankingen.
Det begynte for mer enn ti år siden. Da snakket vi om en ganske råtrimmet 600 ccm motorsykkelmotor.
I dag snakker vi om fire el-motorer, en på hvert hjul, og en autonom kjøring der 39 millioner pixler og 1,6 millioner punkter hvert sekund sørger for at bilen har ca. 50.000 mulige valg av kurs – og som regel velger den riktige.
Det er biler som dette BilNorge.no også i år har vært i Trondhjem og sett på, og som du kan lese om i den kommende utgaven av BIL/Autofil. Her har jeg også tatt med noen ekstra bilder fra den hektiske innspurten som du kan se.
En av bilene er en oppjustert utgave av 2019-versjonen ( i fjor gikk det ingen løp). Det var i 2019 laget kom hjem fra Østerrike med en 2. plass i bagasjen.
Den andre bilen, Nova skal den døpes, er helt nybygd i år – og er med på å bringe batteriteknologien enda mange skritt fremover. Tre av de som har jobbet med den går rett inn i faste stillinger i det nye norske batteriutviklingsselskapet Freyr.
Om det blir et åpent event, eller om det bare kommer til å skje på skjermen, er enda ikke avgjort. Men uansett kan du se det hele fra klokken 19.00 her:
Revolve NTNU 2021 from MEDIALAB AS on Vimeo.
Du finner mange henvisninger til Revolve på BilNorge.no, men hvis du vil ha en skikkelig innføring i hver eneste av de ti bilene de har bygget til nå, kan du gå rett på hjemmesiden deres.