-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Fiesta med rallygener
Selskapet som drifter Fords rallybiler, M-Sport, er nå klar med en meget potent Fiesta.
Nå er det ikke snakk om en ny rallybil, men en gateversjon med betegnelsen M-Sport Edition Ford Fiesta. Både styling og motortuning er skreddersydd i denne utgaven som skal bygges i et begrenset opplag av Permashine, en av M-Sports samarbeidspartnere på rallyfronten.
Som en brobygger til rallybilen Fiesta RS WRC er M-Sport Edition Fiesta utstyrt med en hekkspoiler i høyglans sort og en spesiell dekor inspirert av WRC-teamet.
Setene har M-Sport logo, rattet er i nappskinn med Alcantara trim, girkula er i karbonfiber med logo, og det sitter en karbonfiber logo på bakluken som forteller hvilket nummer i rekken dette eksemplaret er.
De viktigste oppgraderingene er imidlertid de som ligger skjult under panseret. Her sitter en 1,6-liters EcoBoost turbomotor god for 215 hestekrefter og et dreiemoment på 320 Newtonmeter.
Girkassen har en ATB «limited slip» differensial for å få kreftene effektivt ned i bakken, og 17-tommers OZ-felger i matt sort kompletterer utstyrspakken.
Skjønt de som ønsker det ultimate, kan få enda mer. En Handling-pakke inneholder Bilstein dempere og Eibach Pro fjærer. Det fins også en bremsepakke med Alcon calipere og 332 mm skiver, samt et modifisert eksosanlegg.
- Dette er en ekte «hot hatch» med Quaife diff i girkassen i tillegg til mange andre gjennomtenkte muligheter gjennom utstyr levert av våre faste samarbeidspartnere. Bilen ser fantastisk ut, og den går faktisk like bra som den ser ut, sier M-Sport-sjef Malcolm Wilson.