-
Werksta Norge AS:
Biloppretter/ Mekaniker for Werksta Nesbyen
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Møller Bil Tønsberg:
Servicemarkedssjef
-
Porsche Center Gardermoen:
Selger
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Salgsassistent
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Romerike
-
Werksta Norge AS:
Bilskadereparatør for Werksta Grorud
-
Møller Bil Jessheim:
Bruktbilsjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Alta
-
Harald A. Møller AS:
Serviceingeniør
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
Møller Bil Egersund:
Nybilselger
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Ayvens Norge AS:
Salgskonsulent
-
Dekkmesteren Holmlia:
Verkstedsmedarbeider
-
Dekkmesteren Holmlia:
Servicerådgiver/Kundemottaker
-
Bertel O. Steen Detalj AS:
Innkjøper Bruktbil
-
Møller Bil Oslo Vest:
Produksjonsleder
-
Bertel O. Steen Lørenskog AS :
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Oslo Vest:
Bilglassmontør
-
Autoinnkjøp AS Trollåsen:
Kommersiell leder/Partnerkandidat
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
Xpeng får hjelp av Teslabjørn
Nykommeren Xpeng knytter til seg en kunnskapsrik elbilfører. Teslabjørn skal nemlig instruere kundene i bruk av bilen. Her kan du se hvordan.
Når du kjøper en ny bil er det normalt at selgeren gir nybilkjøperen et lynkurs ved overlevering. Importøren bak Xpeng tilbyr å levere bilen på døra, og har derfor har valgt en annen løsning hvor man kan få gjennomgangen i roligere omgivelser.
De sender nemlig med kundene en ferdig innspilt introduksjonsfilm.
– Det er alltid mye spenning involvert når man overtar en ny bil, og ikke så lett å få med seg alle gode råd som selgeren gir deg sammen med bilnøklene. Alle som selger en bil ønsker jo å gi så mange gode tips og triks som mulig, men det kan bli veldig mye å huske på i et stresset øyeblikk, sier Espen Strømme, daglig leder i importøren Zero Emission Mobility AS.
Derfor har de innledet et samarbeid med Bjørn Nyland, bedre kjent som «Teslabjørn», og fått ham til å gjøre introduksjonen.
Bjørn er blant Norges største YouTubere, med over 200.000 følgere og 2 millioner månedlige avspillinger over hele verden. Nyland er anerkjent som en av våre mest profilerte eksperter på elbiler, og har følgere fra alle deler av verden.
– Selv om Xpeng ennå ikke er så kjent blant nordmenn flest, ble merket tidlig lagt merke til av alle bilinteresserte verden over. Bjørn viste tidlig interesse for Xpeng, og vi lot ham få teste den første bilen vi fikk til Norge. Hans tilbakemeldinger var veldig verdifulle både for oss og fabrikken. Han satt seg til og med inn i funksjoner vi ikke var klar over fantes i bilen, sier Strømme.
Blant funksjonene Nyland introduserer kundene til er oppsett av skjermene i cockpiten, bruk av blåtann, kamerafunksjoner og Xpilot, som er samlebetegnelsen på de avanserte førerassistentene i Xpeng.
I tillegg viser Nyland frem en rekke praktiske tips og triks som ellers ikke er like lette å oppdage.
– Bjørn kjenner bilkundene bedre enn de fleste, han har stor teknisk interesse og tillegg kan han forklare avansert teknikk på en enkel måte. Selv om Xpengs biler er meget enkle i bruk, er det også mange triks og innstillinger som kan gi deg enda mer glede av bilen, sier Strømme.
Filmen til Bjørn Nyland ligger på YouTube i både norsk og engelsk versjon. Bjørn har hatt full redaksjonell frihet i å presentere Xpeng G3. Her er den norske utgaven: