-
Snap Drive Åneby:
Bilmekaniker
-
Snap Drive Sluppen:
Bilmekaniker
-
Bilbutikk1 AS:
Servicetekniker
-
Autoria Bil AS avd. Ski:
Bilselger
-
Møller Bil Oslo Vest:
Markedssjef
-
Hyre AS:
Head of Reparations
-
Volvo Car Stor-Oslo AS:
Leder Servicemarked
-
BilXtra Skøyen AS avd Moss:
Teknisk leder
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilselger - RSA Bil Kristiansand
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
Werksta Norge:
Skadetakserer / Kundemottaker for Werksta Lillehammer og Werksta Hadeland
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Rodin & Co:
Serviceteknikere på verkstedutstyr
-
Werksta Norge:
Skadetakserer for Werksta Sveberg
-
RSA Bil Oslo:
Bilselger - RSA Bil Oslo
-
Møller Bil Gran:
Daglig leder
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Nesbyen
-
Brennes Auto AS:
Servicemarkedssjef
-
Bilia Drammen, verksted Volvo:
Bilmekaniker, Volvo Drammen
-
Bilia Norge AS:
Selger, Bilia Insignia Kristiansand
-
Bilia Norge AS:
Plassjef, Bilia Insignia Kristiansand
-
NDI Norge AS:
Salgs-og produktsjef med ansvar for last og industri/anleggsdekk.
-
BilXtra Skøyen AS avd Holmlia:
Bilmekaniker
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
Eksklusive auksjoner
Supercar Blondie utvider butikken
Med 17,7 millioner abonnenter og inntil 8 milliarder visninger er det en viss mulighet for at du har vært innom en av forestillingene hennes.
Det er vel greit å kalle Alexandra Hirschi for verdens største underholdningsartist med bil som tema.
Kommer fra Australia, journalistutdannelse fra Qeensland, radio-prater i ti år etter at hun flyttet til Dubai i 2008 frem til hun begynte å gjøre sine egne videoer med bil i sentrum i 2018.
I dag er hun komme dit at verken Ferrari eller Bugatti eller noen andre av super-brandene kan tenke seg å lansere en ny bil uten at hun får kjappest mulig tilgang på produktet.
Formen hennes er grei: presentere superbilkulturen, og hvordan det er å være en del av den, på en lettbent, munter og ikke akkurat kritisk måte.
(saken fortsetter)
Ny nisje
Nå er hun i gang med en ny virksomhet – eller egentlig bare en utvidelse av det opprinnelige konseptet.
– Jeg får ofte henvendelser fra samlere, sier hun, – som vil at jeg skal prøve en bil de kanskje skal selge, eller spør om jeg har kommet over den og den modellen et eller annet sted, for en slik bil skulle de gjerne hatt.
Vips, så har hun en auksjonsforretning på gang, med – allerede – 65 ansatte, hvorav 15 bare er der for å snuse seg frem til ekstreme biler som er til salgs et eller annet sted.
Det jeg har sett av sidene til SBX Cars hittil, virker svært profesjonelt. De som lager beskrivelsene kan alle de riktige ordene for å forklare at selv om bilen er en gjennomført forfalskning, er den enda mer attraktiv enn den ekte.
Og enda viktigere for en som jobber mest visuelt: bildene er åpenbart tatt av førsteklasses fotografer.
Attraktive objekter
Hun har også vært forbausende god på å finne biler som de etablerte auksjonshusene hadde stått på hodet for å få tak i. Som den første Mercedes-AMG ONE som selges i det åpne rom. Hun skal selge en av tre La Ferrari prototyper, en av de ni åpne Lamborghini Veneno som er produsert og en av de tre eneste Veneno Coupéene.
En Isdera, en Aspak og en Hyperion er heller ikke hverdagskost – eller i den andre enden: En Autobleu 750 kubikk, nydelig Mille Migliabil fra 1954.
Men det mest oppsiktsvekkende i den første katalogen er nok et utrolig utvalg Lotus racere fra 70- og 80-tallet. Her er Formel 1-biler kjørt av Nigel Mansell, Elio de Angelis, Ronnie Peterson og Johnny Dumfries blant mange andre, det hele kronet av Colin Chapmans Svart&Gull fargede John Player Team Lotus Cessna 414 A, sammen med Chapmans egen Lotus Esprit.
Auksjonene skjer på nett i løpet av 7 til 14 dager.
I skrivende stund er det fremdeles 7 budgiver-dager for en No Reserve Tesla Cybertruck. Budene er kommet opp i 97.000 dollar. Listeprisen er fra 81.000 til 101.000 dollars.
Dette kan bli en suksess – for noen.