-
DNB Finans AS:
Rådgiver
-
Tesla Norway AS:
Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Werksta Norge:
Verkstedleder for Werksta Kalbakken
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Snap Drive:
Teamleder
-
Snap Drive:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Norway AS:
Product Follow Up Specialist
-
RSA:
Innkjøper - RSA Deler og tilbehør
-
Nellemann Machinery AS:
Verksmester/Driftssjef
-
Motor Forum Oslo:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Kristiansand:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Kristiansand
-
RSA BIL Oslo:
Produksjonsleder - RSA BIL Oslo
-
Bilia Norge AS:
Business Controller, Region JLR & Outlet
-
Team Verksted AS:
Varebil og lastebil mekaniker
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS:
Mekaniker
-
Hagen Bil AS:
Delemedarbeider
-
BEMA AS:
Ordre og kundeservicemedarbeider / lagermedarbeider
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
-
Bil & Motorservice AS:
Bil- og tungbilmekaniker med mulighet for medeierskap!
Seat skal lage Audi Q3
Seat har i dag kunngjort at de skal lage den kommende Q3 for Audi. Dermed går det VW-eide selskapet mot strømmen i spansk bilindustri.
Slik ser Carparazzi for seg at en fremtidig Audi Q3 kan se ut (Bildet er datamanipulert)
Det er fabrikken i spanske Martorell som får oppdraget med å lage den foreløpig minste Q-modellen for Audi.
Avgjørelsen skyldes de store fremskrittene Seat har gjort den siste tiden med hensyn til forbedring av kvalitet og lønnsomhet.
- Vi er svært fornøyd med å opprettholde den gode forbindelsen vi har hatt med Audi de siste årene, og vi vil fortsette med å dyrke relasjonene i fremtiden gjennom oppdraget med å produsere selskapets nye modell på vår fabrikk, sier en stolt styreformann for Seat, Eric Schmitt.
Med dette oppdraget er Seat i stand til å garantere minst 1200 arbeidsplasser ved fabrikken i Martonell. I tillegg gir det en positiv effekt for spanske bildelsprodusenter.
Det er også en tillitserklæring fra VW-konsernet til Seat som har slitt med lønnsomheten og som fortsatt har en vei å gå før de har oppnådd sine økonomiske målsetninger.