-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Dal
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Bilansvarlig
Bertel O. Steen Lørenskog
-
Kunderådgiver
Toyota Østfold AS
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Senterleder
NAF senter Stavanger
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
-
Sales Specialist
Axalta Coating Systems Norway AS
Audis utfordrer i direktørsjiktet
Audi lanserer nå sin nye S8 og utfordrer dermed de mer sportslige utgavene av S-Klasse og 7-serien.
I Norge var S8 i mange år et attraktivt alternativ til toppmodellene fra Mercedes og BMW, ikke minst fordi den var eneste bil i luksussjiktet med firehjulsdrift, et viktig moment for den som ville raskt frem på norske vinterveier.
I dag er firehjulsdrift en selvfølge for dem som ønsker, selv på de aller kraftigste variantene fra AMG og BMW M, og dermed må Audi finner andre momenter for å overbevise sine kunder.
Og momenter har de nok av – ta for eksempel drivlinjen som i nye S8 er en mild hybrid.
Bensinmotoren er en fireliters bi-turbo V8 med 571 hestekrefter og et dreiemoment på 800 Newtonmeter. Det milde hybridsystemet jobber kontinuerlig for å holde forbruket lavest mulig.
48V-systemet med beltedrevet alternator/starter, sammen med Li-ion batteriet, gjør at bilen kan «seile» uten motordrift under gitte forutsetninger, i tillegg til at det sørger for å utvide virkeområdet til stopp/start-automatikken. Sylinderdeaktivering gir også sitt bidrag til redusert forbruk.
Aktiv støydemping, tilsvarende systemet vi kjenner fra hodetelefoner som reduserer flystøy, sørger for en rolig og komfortabel «kabin».
Nye S8 leveres som standard med prediktivt aktivt chassis – et system som samarbeider med luftfjæringen og kan løfte eller trykke ned hvert enkelt hjul individuelt via elektromekaniske aktuatorer.
Dermed kan Audi S8 være en komfortabel milsluker i det ene øyeblikket, og en dynamisk sportssedan i det neste – helt avhengig av sjåførens ønsker. Audi Drive Select byr på fem valgfrie modi, fra maksimal komfort til maksimal dynamikk.
Designmessig er det elegante detaljer i eksteriør og interiør som skiller den 518 cm lange S8 fra en «vanlig» A8, samt et høyere utstyrsnivå. Detaljer på frontfangeren, sideskjørtene, speilhusene samt eksosanlegget med to doble enderør fremhever de sportslige egenskapene på modellen.
For markeder som er spesielt opptatt av benplass, Kina, USA, Canada og Sør-Korea, skal S8 for første gang tilbys med lang akselavstand – 13 cm ekstra som primært kommer baksetepassasjerene til gode.