-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Austin Pedal Cars
Eksklusive tråbiler blir enda eksklusivere
De siste par årene har det vært arrangert skjønnhetsparade for biler på Saville Row i London. I år var det tråbiler med.
Saville Row er velkjent som Englands Haute Couture-strøk. Med høyverdige klær, først og fremst for herrer. Det tradisjonelle skredderhåndverket står sterkt der.
Men til korrekte antrekk hører også ofte eksklusive biler, og de to elementene har vært kombinert der de siste årene. Concours on Saville Row heter eventet.
Den kombinasjonen som det ble litt ekstra styr rundt denne gangen, var den gamle tråbilen fra Austin sammen med Holland & Sherry – et av de tradisjonsrike firmaene i gata.
Stephen George Holland og Frederick Sherry begynte å jobbe med søm og verdens fineste stoffer allerede i 1836. De holdt til i Old Bond Street, men i 1982 flyttet de til Saville Row.
Fortsatt i produksjon
Disse bilene blir fortsatt laget for den samme privilegerte – men yngre regner jeg med – delen av befolkningen som henter jakke og bukse fra Holland & Sherry.
Austin Pedal Cars heter produsenten, og Austin J40 Continuation heter modellen.
Nå kan du også føye Holland & Sherry til modellnavnet, for etter årets Concours samarbeider de to.
Det betyr også at ikke bare legger H&S til det de kan på seter, og stoffet rundt bunnen av girstangen og en verktøyrull og spesialsydd bagasje.
Lav vekt
Bilprodusenten selv har trådt til med et eget, håndbanket aluminiumkarosseri og et eget lettvekts pedalsett.
Nytt salgsargument: Førsteklasses pedalegenskaper.
Kunden kan selv velge farge på bilen, og hvis han ikke også velger stoff og materialer selv, kan han trygt overlate det til H&S. Det skulle ikke forundre meg om du samtidig kan bestille dress i samme stoff som i datterens tråbilseter.
Og hvis bilen blir for dyr og dressen ikke passer, så har Austin Pedal Cars skrevet en av de beste og mest komplette merkehistoriene ever: The Austin Pedal Car Story.
I Heritage-utgave koster den bare 2500 pund!