-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
The Little Car Company
Nostalgisk bybil fra Bentley
For en herlig overraskelse. I en tid der Superbilene blir stadig mer hyper, og alt under 1000 hk er for pingler, lanserer Bentley sin treigeste bil noensinne.
Det er selvfølgelig noe mer med denne historien enn at den nyeste Bentleyen har en toppfart på under 80 km/t.
Den er altså ikke en gang lovlig på motorveien!
Basert på originalen
Bentley lånte lekebilprodusenten sin egen originale 1929 Blower Bentley, Team Car #2 fra Le Mans 1930, og The Little Car Company har tatt det derfra med full teknisk backing fra Bentley. Og denne gangen var det meningen fra starten å bygge en bil som kunne registreres for landeveien.
Den er bygget i skala 8:10 – derfor er det gjort noen praktiske endringer i forhold til utgangspunktet.
Duncan Gray har ansvar for salg hos TLCC og sier at 85% målestokken ble valgt fordi det var den mest praktiske hvis bilen skulle kunne brukes til hverdags.
Tandem
For eksempel er original-Bloweren en to-seter. Det er denne også, men for at det skal bli plass til to er de plassert etter hverandre – ellers hadde det blitt veldig hofte&skulder-trangt.4
Ved første blikk ser den særdeles genuin ut, og det finnes ikke en vulgær detalj. Brembo skivebremser er på en eller annen underlig måte harmonisk integrert i det hele – som for å fortelle deg at dersom de hadde vært tilgjengelig i 1929, er det ingen tvil om at W.O. Bentley ville brukt dem.
Interiøret ligger også tett opp til originalen. Så tett at den pumpen du brukte for å vedlikeholde trykket i bensintanken er nå velgeren for kjøremodus. Og DPR-velgeren er den opprinnelige tenningsinnstillingshendelen på rattet.
Elektrisk
Det har selvfølgelig skjedd endringer i fremad-marsj avdelingen også. Originalen hadde en 4,5 liters firesylindret rekkemotor som med en mektig kompressor ga 240 hk.
Dagens utgave har en V48 – sorry, en 48-volts motor på 20 hk. Ladekontakten er midt i fronten på den mektige kompressor-dummyen.
Citroën AMI, Renault Twizy prestasjoner og en L7e-bil på typing-dokumentet.
Den måler 370 centimeter og er 150 cm bred.
Seler, blinklys og skikkelige lykter selvfølgelig, pluss moderne komfort som USB-kontakt og display for både sat.nav. og ryggekamera.
I første omgangs skal TLCC bygge 99 eksemplarer av denne med de originale fargene, Union Jack flagget og andre detaljer som hører til Le Mans-bilen.
Den er listepriset til £ 90.000. 14 ganger mer enn for en Citroën AMI, men litt billigere enn en original Blower Bentley. Bentleys egen original er forsikret for 25 millioner pund!